Inspirace a tipy na vánoční dárky

Vánoce se nám nezadržitelně blíží a pokud je chceme prožít v klidu a pohodě, je fajn mít dopředu promyšlené, čím koho obdarujeme. Já vánoční dárky řeším průběžně. Celý rok mám oči otevřené, všímám si, sonduju a nakonec mám ohromnou radost, když se mi podaří něčím opravdu překvapit. Tipů na vánoční dárky je všude plno a momentálně se to na nás začíná valit ze všech stran. Což je jedině dobře, protože inspirace není nikdy dost. Já se s vámi dnes podělím o moje nápady a oblíbenosti. Vybrala jsem věci, ke kterým mám vztah, líbí se mi a už několikrát jsem většinu z nich darovala svým blízkým. Takové, které mám vyzkoušené a dělají radost i mně, když některou z nich dostanu. 

Článek je rozdělený do tří kategorií – muži, děti a ženy. Cílem nebylo dát dohromady tipy na dárky pro všechny, včetně babiček a kolegů. Ty právě najdete všude možně. Voňavé mýdlo nebo ručně balené domáci perníčky zvládne dát dokupy každý. Najít však originální dárky třeba pro naše muže, to už může být oříšek. Doufám, že se vám budou moje tipy líbit a najdete zde hlavně inspiraci. Pokud by vás zajímalo, co budu dávat k Vánocům letos, tak mi napište a já vám to ráda sdělím. Jistě ale chápete, že nemůžu prozradit vše, protože blog čte i moje rodina. Manžel je určitě hrozně zvědavý, co pro něj tentokrát vymýšlím.

Většinu dárků jsem stihla nakoupit v Ingolstadtu a ten zbytek budu ladit v nejbližších dnech. Mimochodem, ty dárky na fotkách jsou opravdové. Na druhou stranu, já nikdy nefotím nic jen tak.

Ingolstadt Village, nákupy v Německu, nákupy v Ingolstadtu, tipy na dárky

Vánoční dárky pro muže

Obdarovat muže, který si může koupit úplně všechno je někdy trochu problém. Speciálně můj táta má ve zvyku si kupovat všechno co potřebuje sám a nejraději těsně před Vánocemi, abychom to měli ještě komplikovanější. Navíc vždycky tvrdí, že nic nepotřebuje a nechce, ale pochybuju, že by se tvářil vesele, kdyby tam skutečně nic nenašel.

Zážitky

Ráda dávám zážitky. Vouchery všeho druhu zaručeně potěší každého. Někdy je ani nemusíte hned kupovat, stačí vyrobit vlastní poukázku, kde si sami určíte podmínky, například pokud věnujete nějaký pobyt nebo večeři v oblíbené restauraci. Jde hlavně o tu myšlenku. Darovat můžete i něco ryze osobního.

Vlastní služby všeho druhu. Třeba masáž každou první středu v měsíci. Fantazii se samozřejmě meze nekladou.

Masážní procedury jsou vůbec vděčné dárky. Pokud to raději necháte na odbornících, my rádi chodíme do Planet Zen na Zensation (relaxační aromaterapeutická procedura celého těla) anebo Bali Coconut (olejová masáž zad). Pro páry mají skvělou Zen Romance, kde se po masáži můžete namočit do kokosové lázně a dát si láhev bublinek. Dáváte si dárek i samy sobě, to je vždycky fajn.

Wellness a spa. Pokud se chcete rozšoupnout, tak je samozřejmě nejlepší darovat rovnou celý víkendový pobyt. Pokud je tedy váš muž saunový typ. Doporučuji hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích nebo Allegria Resort v rakouském Stegersbachu. Můžete tam vzít celou rodinu, i když nejlepší je ta část, kam děti nemůžou.

V Praze je nejlepší spa v hotelu Carlo IV, dřív Boscolo. Jako hotel mají největší bazén a darovat můžete voucher na 2 hodiny ve spa anebo v balíčku s různými procedurami.

Kurzy vaření u nás měly také úspěch. Milovníky asijské kuchyně potěšíte voucherem do SaSaZu, kde se pánové naučí tři tradiční asijské pokrmy a namíchají si jeden koktejl. Přidat můžete i Výlet do Sapa, kde je kuchaři provedou asijským trhem, ochutnají zajímavé pokrmy a seznámí se s novými surovinami. Pokud raději klasiku, před lety jsme chodívali do Chef Parade. Doporučuji kurz francouzské nebo italské kuchyně. Některá jídla vaříme dodnes.

Škola smyku. Který muž by nemiloval trochu adrenalinu a zvlášť, pokud jde o auta. Rozhodně doporučuji okruh v Brně a instruktora Norberta Mikulce. Manžel ho zná osobně, takže dostal kurz přímo k němu. Noro mimo jiné pracuje pro BMW, takže chápete to nadšení.

tipy na vánoční dárky, inspirace na vánoce, dárky pro děti, dárky pro muže, dárky pro ženy

Pro milovníky aut

Manžel rád opečovává naše auta a vždycky ho potěší cokoliv, co souvisí s čištěním a péčí o ně. I můj táta už podlehl a rád si nechá nadělit šamponovou lázeň, čistič na čalounění, pěnu na kůži, prostředek na ráfky kol, stěrky, houbičky, kartáče na disky a jiné vychytávky, které seženete v BMW v kategorii příslušenství. Naprosto výjimečné výrobky prodává i švýcarská značka SWISSVAX, na kterou doma nedáme dopustit.

Určitě potěší i luxusní vůně do auta Car Tessuto od Culti nebo Icon Oxygen od Millefiori.

Pro gentlemany

Kdo se rád stará o boty, určitě si vybere ze široké nabídky na Gentleman store, kde každoročně nakupuji luxusní vosky, čističe, kartáčky nebo třeba krém na hrany podrážek, lesk na lakovky a odstraňovač skvrn od soli. Znalci bot všude po světě se shodnou, že nejkvalitnější přípravky pro péči o ně jsou od francouzské značky Saphir. Vřele doporučuji výživu pro boty Kondicionér Saphir Renovateur. Je skvělý i na kabelky. V obchodě mají samozřejmě spoustu jiných zajímavostí, od oblečení, kosmetiky po věci na holení.

Když nevím, co by, tak vždycky vyberu nějaký luxusní doplněk. Nejraději nakupuji v Burberry (mají skvělý zákaznický servis) nebo Hugo Boss. Deštník, manžetové knoflíčky nebo kravatu. Radost udělá i kvalitní kosmetická taštička nebo župan.

Dárek, který potěšil manžela už vícekrát je pyžamo od italské značky Frette. Jestli hledáte něco opravdu speciálního, tak toto je sázka na jistotu. Jsou docela drahé, ale jednou to na sebe dáte a už nikdy nebudete chtít spát v jiném. Mluvím i z vlastní zkušenosti. V tom pyžamu bych mohla chodit od rána do včera. Pyžama šijí v Itálii, což je v dnešní době spíš vzácnost. Používají nejluxusnější materiály, egyptskou bavlnu, která je považována za nejkvalitnější na světě, hedvábí, kašmír anebo perlové knoflíky. Pyžamo Frette měla na sobě Cameron Diaz ve filmu Prázdniny, což je můj nejoblíbenější vánoční film. Tehdy jsem po něm hrozně toužila, ale nevěděla jsem, že je od Frette. Přitom značku jsem znala a měli jsme už doma prostěradlo. Primárně totiž prodávají ložní prádlo. Manžel pyžamo vypátral a dal mi ho před pár lety pod stromeček. Od té doby je to skoro tradice a nadělujeme si pyžama.

Kdybych nekupovala Frette, šla bych například do tohoto od The White Company. Kupujeme tam pyžamka malému. Mají krásné vzory a příjemnou bavlnu. Anebo bych zvolila klasiku od Hästens. Tam jsem chtěla koupit pyžamo loni. Viděli jsme je v Lucembursku a líbila se nám představa, že bychom mohli mít stejné celá rodina.

Ingolstadt Village, nákupy v Německu, nákupy v Ingolstadtu, tipy na dárky

Vánoční dárky pro děti

Teď přichází ta roztomilá část. Děti lze potěšit spoustou věcí, takže tento seznam by mohl být nekonečný. Všichni se těšíme na tu radost v dětských očích, až uvidí pod stromečkem dárky. I malým dětem můžete darovat zážitek. Já jsem letos pro Zolinka připravila překvapení a objednala mu dopis od Ježíška. Celé dny totiž nemluví o ničem jiném, než o něm. Funguje to tak, že si na stránkách Pozdrav od Ježíška vyberete pohlednici, napíšete osobní vzkaz, jakoby to psal Ježíšek a odešlete. Pak už jen čekáte, až vám ve schránce přistane krásné psaní s razítkem a můžete dětem začít vyprávět příběh. Na tohle se fakt těším.

Jinak jsem pro dárky, které přes rok běžně nekupujeme. První i druhý rok jsme volili takové, které by ho po rozbalení ihned zabavily. Dostal například takovou magnetickou knížku se zvířátky, napichovací kostky a knihy. Letos už to bude i víc vnímat. Na druhou stranu nechceme dárků mnoho, aby pak laťka nebyla každý rok příliš vysoko. Zastávám názor, že dětem by se pod stromeček rozhodně nemělo dávat oblečení nebo věci do školy, které potřebuje a kupovat se musí.

Zolinko najde pod stromečkem nová autíčka (současným už vylámal kolečka, jsou spíš na doma než na venkovní štěrk), knihy a samozřejmě hračky. Nedávno jsem vydala článek o jeho nových hračkách, i ten vám může být inspirací.

tipy na vánoční dárky, inspirace na vánoce, dárky pro děti, dárky pro muže, dárky pro ženy

Samolepková knížka

Zolinko najde pod stromečkem tuto samolepkovou knížku. Aktuálně máme doma Pod Hladinou a Mazlíčci. Je to úžasný dárek, který děti opravdu zabaví. O samolepkových knížkách jsem psala zde.

Knihy

Novinkou v naší knihovničce je kniha Mýty a předsudky o zvířatech. Je zajímavě ilustrovaná a poučná i pro dospělé. Dozvíte se, která přirovnání nejsou pravdivá. Zda je liška opravdu tak vychytralá zlodějka nebo medvěd postrachem lesa. Zolinko má nejraději stránku s prasátky a chce, ať mu dokola říkám „smrdíš jako prase.“ To mu přijde hrozně vtipné. Z pera Pavly Hanáčkové vzešly i další zajímavé tituly, které hodlám pořídit k Vánocům – Co má klokan ve vaku a Nečekaná přátelství.

Líbí se mi i celá kolekce knih Jaro, Léto, Podzim a Zima od Rotraut Susanne Bernerové. Zolinko má rád tyhle typy knih, kde může hledat postavičky a zvířátka.

Odrážedla

Pokud si ho nešetříte na první narozeniny, Vánoce jsou ideální příležitostí na pořádně veliký dárek v podobě odrážedla. Já bych si jich vybrala hned několik. Kromě našeho BMW Baby racer III. se mi líbí třeba Scooter od Janod. Toto stylové odrážedlo je zase klasika, na kterou si můžete navíc nechat vyrýt jméno vašeho dítěte (do 3. 12. mají na My 1st Years slevy až 50% na vše). Pro holčičky je roztomilé toto růžové odrážedlo s kufříkem. Anebo skútr od Little Dutch. Do toho se musí zamilovat každý příznivce pastelových barev. Mají ho i v růžové. Podobný je i tento houpací skútr. Ovšem toto BMW i8 Spyder je bomba, kterou nejspíš pořídíme k narozeninám, protože doma bychom to teď neužili, tak počkáme na jaro, až bude zase teplo. Pak na tom může řádit venku.

Puzzle

Už dlouho pokukuju po tomhle hmatovém puzzle od Janod. Je to vděčný dárek, který děti opravdu zabaví. Toto puzzle má docela velké dílky a pro dvouleté děti bude ideální. Navíc to není jen o skládání obrázku, ale dítě si tam osahá různé materiály, tedy kožíšky zvířátek a tak se zapojí více smyslů najednou. Mně osobně se navíc líbí ta grafika a barevnost.

     

Dřevěné hračky

Tady bych se mohla vážně dost rozepsat, protože při posledním průzkumu jsem objevila fakt hodně věcí, které mě zaujaly. Když jde o dřevěné hračky, mám ráda ty didaktické, a ty, co podporují tvůrčí činnost. Kostky, vkládačky, puzzle, šněrovací, provlékací, balanční. Zároveň dávám přednost příjemným pastelovým barvám. Líbí se mi značky Bloomingville, Little Dutch, Kindsgut nebo Kids Concept.

     

Samostatnou kategorii by mohly tvořit vozíky s dřevěnými kostkami. My máme tento od Little Dutch, respektive jeho starší verzi, která byla víc barevná. Moc pěkný vozíček je i tento od Kids Concept anebo tento od The White Company. Jako chodítko to ale rozhodně nedoporučuji. My jsem našemu vozíku také nejdřív nepřimontovali ten držák, až ve chvíli, kdy Zolinko normálně chodil, aby se o něj právě neopíral, protože chodítka prostě nejsou dobrá pro přirozený vývoj chůze. Nehledě na to, že by se na něj mohl celý vozík i převrátit. Nicméně, když už dítě chodí, je to super věc. Malý si v tom pořád něco převáží.

Kids Concept � voz�k s d?ev?n�mi kostkamiKids Concept Zatlouka?ka Neo, p?�rodn�
Pro holčičky se teď dělají krásné kočárky. To bych nevěděla, který dřív. Zaujal mě tento přírodní nebo bílý s hvězdičkou. Samozřejmě si nemůžu odpustit přidat i klasiku od Silver Cross, po které jsem toužila v modrém velkém provedení a nakonec mi to vynahradila Inglesina.

Já mám pro Zolinka na seznamu houpacího koně, jen zatím stále hledáme toho pravého.

Na závěr této kategorie jedna roztomilá záležitost pro všechny malé švadlenky, set na ušití vlastního medvídka. To mě fakt zaujalo, ale je to pro trochu větší a zručnější děti.

Vánoční dárky pro ženy

Zážitky

Nechci se příliš opakovat, protože možnosti jsou podobné jako u kategorie muži. Masáže, kosmetické procedury i wellness pobyty jsou vždycky dobré dárky. V Praze chodím nejraději do Silky Salonu, kde dělají i super masáž spojenou s peelingem. Nejlepší na ní je, že vám přikládají teplé ručníky na tělo. Myslím, že to nikde jinde nedělají. To se mi na celé proceduře líbí nejvíc. V salonu používají luxusní japonskou kosmetiku SENSAI. Darovat můžete i nákupy se stylistkou nebo poukázku do oblíbeného obchodu.

Ingolstadt Village, nákupy v Německu, nákupy v Ingolstadtu, tipy na dárky

Vouchery do restaurací

Určitě je prodávají ve všech lepších restauracích nebo těch, kde se neustále něco děje. Jako například v restauracích Kampa Park a Hergetova Cihelna v Praze. Voucher můžete darovat na brunch, do restaurace anebo na degustace vín, což vřele doporučuji. Do Cihelny jsme chodívali s manželem pravidelně každý pátek a právě tam jsme propadli lásce k vínu. Poznali jsme zajímavé lidi, naučili se ochutnávat a hodnotit víno a dověděli se spoustu zajímavostí. Nehledě na to, že jsme si oblíbili vína, která dodnes doma pijeme.

Kultura

Předplatné do divadla, například do Národního divadla, kde můžete do 23. 12. vybírat z různých exkluzivních skupin.

Vstupenky na koncerty operních hvězd. Příští rok se v Praze chystá hned několik mimořádných koncertů. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit amerického tenoristu Bryana Hymela, se kterým vystoupí řecká sopranistka Irini Kyriakidou a zazpívá moji oblíbenou árii z Rusalky Měsíčku na nebi hlubokémTěším se i na koncert Ermonely Jaho a Simona Keenlysidea. Ať už vyberete jakýkoliv koncert z nabídky Nachtigall Artists, vždycky to bude sázka na jistotu. Můj absolutně nejoblíbenější český operní pěvec je tenorista Petr Nekoranec, kterého osobně znám a obdivuji.

Celkově jsou vstupenky všeho druhu velmi vděčné dárky. Vstupenky do galerií, muzeí, na festivaly. My se teď se Zolinkem chystáme na výstavu Bonjour, Monsieur Gauguin: Čeští umělci v Bretani 1850 – 1950. Potěší i předplatné časopisů.

Škola bezpečné jízdy pro maminky

Když jsem hledala odkaz na Školu smyku, zaujal mě kurz pro ženy, které chtějí bezpečně vozit své děti. Naučí vás krizově brzdit a vyhnout se náhlé překážce na vozovce. Většina cviků probíhá na kluzkém mokrém povrchu a to se fakt může hodit. Už ho mám na svém seznamu vánočních dárků.

Ingolstadt Village, nákupy v Německu, nákupy v Ingolstadtu, tipy na dárky

Diáře a kalendáře

Já jsem byla vždycky plánovací typ, ale od té doby, co jsem matka se to ještě víc zintenzivnilo. Používám klasiku od Filofax a každý rok se těším, až si nakoupím novou náplň a všechny možné další doplňky, jako to do listy, obrázky a budu si na celý rok přepisovat důležitá data, narozeniny a podobné události. Je to takový můj každoroční rituál na konci roku. Mám ráda i Moleskine. Od nich spíš používám zápisníky.

Svíčky, difuzéry a bytové vůně

Kdo mě čte pravidelně, tak ho jistě nepřekvapí, že doporučím svíčky Meadows. Jejich vůně nemá absolutně obdoby a já mám to štěstí, že je vyrábí moje kamarádka. Teď má novinku Love Letter. Vůně sestavená z extraktu z kořenů irisu, vetiveru a kardamonu. Svíčky Meadows jsou z ručně foukaného skla, knoty z přírodní egyptské bavlny a celé je to zabalené v rukavičkách v minimalistickém obalu, který je vyrobený v České republice. Já mám oblíbenou Shadow Dance a Vesper Glow. Krásnou dárkovou sadu tří nebo šesti mini svíček můžete koupit i zde. V nabídce jsou i difuzéry.

Culti Decor Linfa aroma difuz�r s n�pln� 500 ml    Meadows D�rkov� kolekce 3 vonn�ch sv�?ek mini Mystic Cashmere

Já miluju vůni Linfa od Culti. Bílý rybíz a cedrové dřevo. Kupuju si náplně ve velkém, aby mi takto voněl celý byt. Naše signifikantní vůně je ovšem St. Germain od Ralpha Laurena, ale dělají jen malé difuzéry, které máme na toaletě. Kupujeme spíš jejich svíčky. Občas je mají i v outletu ve Štěrboholech. V ložnici používáme sprej White Lavender od The White Company.

Bylinková zahrádka a nakličovací misky

Sice se snažím kuchyňské potřeby jako dárky spíš nedávat, protože mi přijdou trochu neosobní, ale v případě klíčících misek a bylinkových zahrádek dělám výjimku. Klíčky, výhonky a bylinky jsou totiž výživovým pokladem a zároveň mohou hezky zdobit kuchyňskou linku. Tato samozavlažovací zahrádka od WMF se vyjímá v naší kuchyni už od jara a nedám na ni dopustit. Nikdy předtím mi bylinky tak dlouho nevydržely. Klíčky pro změnu pěstuju v tomto sítku s keramickou miskou.

Knihy

Na závěr pár tipů na knihy, které patří mezi moje oblíbené anebo ty, které bych si přála letos pod stromečkem. Maminkám bych doporučila knihu plnou skvělých receptů pro děti It All Begins with Food, kterou bych si opravdu přála mít dřív, než jsem začala malému zavádět příkrmy. Najdete v ní plno užitečných informací, vše o dětských příkrmech, o potravinách a spoustu chutných a jednoduchých receptů pro celou rodinu. Já momentálně toužím po knize od Reese Witherspoon Whiskey in a Teacup, která by neměla chybět žádné hospodyňce. Mám celkově ráda knihy, kde najdu inspiraci jak někoho zajímavě pohostit, originální recepty a všechno mezi tím. Taková je například i kniha Clintona Kellyho, který měl jednu dobu na TLC svůj pořad What not to wear. Ten jsem hrozně ráda sledovala.

       

Doufám, že jste v článku našli inspiraci a budu moc ráda, když se podělíte o vaše tipy a nápady.

Přeji vám pohodový listopad a úspěch při nakupování dárků.

Vaše Žanet

ODEBÍREJTE BLOG EMAILEM


One thought on “Inspirace a tipy na vánoční dárky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *