Burberry

Milý Zolinko

Jsi na světě teprve šest měsíců, ale někdy mi přijde, jakoby jsi tu byl s námi už odjakživa. A jindy mám zase pocit, že jsi se narodil včera. Jednou si budeme spolu číst tyhle řádky a vzpomínat na to, jaké jsi byl úžasné miminko a kolik radosti a lásky jsi nám s tatínkem do života přinesl. Když si představím, že mi jednou vyrosteš, je mi z toho smutno a chce se mi plakat. Budou mi chybět ta naše rána v posteli, nekončící vlny polibků a radost ve tvých očích, když se ráno probouzíš a jsi šťastný, že mě vidíš. 

SONY DSC

Píšu Ti tento deník, protože vzpomínky jsou na konci dne to nejcennější co máme. Fotek a videí mám spoustu, ale nenahradí vyjádření pocitů a myšlenek. Každý den Ti zaznamenám to nejdůležitější, co se Ti za ten den přihodilo, co jsi se naučil a z čeho jsi měl radost. Tvoje první krůčky, první slova a všechna naše bláznivá dobrodružství…

SONY DSC

Hledala jsem deník, který by nebyl obyčejný, měl trvalou hodnotu a pak jsem našla tento krásný kožený deník od Burberry, do kterého se bude psát jedna radost. Měla jsem štěstí, protože dnes už ho v nabídce bohužel nemají. Ze všeho nejvíc mě ale mrzí, že jsem ho nekoupila už dávno. A že mě vůbec celá ta myšlenka napadla až později. Začínám ho psát, když má Zolinko půl roku. Nikdy ale není pozdě. Naštěstí jsem si průběžně zapisovala zásadní události a spoustu informací můžu načerpat z hlasových zpráv, které posílám denně našim i kamarádce, a že jich je! Jen chvilku potrvá dát to dohromady. Rozhodně mám teď o zábavu postaráno.

SONY DSC

A co vy? Jak jste na tom se zaznamenáváním důležitých milníků v životě vašich dětí? Zajímalo by mě, jestli tu mám někoho, kdo už deník píše anebo ho tento článek inspiroval, aby třeba začal. Napište mi. Budu se těšit na vaše komentáře.

Vaše Žanet

 

9 thoughts on “Milý Zolinko

 1. Anna

  Nic ve zlém, ale opravdu tak záleží na tom, aby deníček nebyl „jen“ sešit z papírnictví? Tu jeho obrovskou vzpomínkovou hodnotu přece neudělá super kožená vazba, ruční papír, zlatý inkoust ani takové a makové logo…

  • admin

   Děkuji za komentář. Na kožené vazbě a zlatém inkoustu opravdu nezáleží. Já mám ale ráda hezké a kvalitní věci a takhle bude mít kromě obrovské vzpomínkové hodnoty navíc i krásný zážitek. Věřím, že to jednou ocení.

 2. Markéta

  Je to skvělý napad, doposud mě nic takového nenapadlo a pokud mi na to zbyde čas, tak se budu inspirovat a dodatečně vše sepisovat. A určitě zakoupím to nej, co mi pod ruku přijde, protože vzpomínek není nikdy dost! Děkuji za inspiraci;-)!

  • admin

   Tak to jsem ráda, že jsem Tě inspirovala. S časem je to s dětma vždycky divoký, ale musíme najít každý den aspoň chvilku.

 3. Petra K.

  Je to to nejhezci,co cloveku nakonec zustane…vzpominky…Moje Zazinka se narodila 23.brezna a uz druhy vecer v porodnici jsem zacala (nemame sice tak krasny denik jako Vy,ale asi 14dnu pred porodem,jsem si poridila pevne desky,krasne papiry, eurofolie a do nich ty popsane papiry vkladam.Napsala jsem tam i pocity,ktere jsem zazivala v tehotenstvi,sem tam vlepim zasadni fotografie a doplnuji to i o dalsi veci,ktere tam vlepuji,jako byl treba prvni tehotensky test,ultrazvuk,pozvanka na vitani obcanku,paska oznaceni z rucicky z porodnice atd… Take kazdy mesic ji tam delam otisk rucicky a nozicky a pisi si k tomu jeji vahy a miru…) Dnes je Zaze pres pul roku a ja mam popsano snad pres 200papiru 😀 Rikam si,ze to pak jednou necham svazat a dam ji to,aby vedela,co vse jsme spolecne prozivali,jak moc ji milujeme a spolecne se zasmejeme.Nebo si to ponecham a budu moci na stara kolena vzpominat i na veci,ktere kdybych nezaznamenala,tak bychom urcite zapomneli… Prejeme Zolinkovi at krasne roste a hezky lumpaci,at se stranky,Vaseho krasneho deniku,jen plni…Hezky den Petra

  • admin

   Hezký den Petro, to je moc krásný a dojemný komentář. Děkuji za něj. Málem jsem u toho i slzu uronila. Úplně ten Váš deník vidím. To je další skvělý způsob, jak uchovat vzpomínky. Dávat tam i různé další věci. Já mám ještě knížku Moje první krůčky Chlapeček, a tam jsem zapisovala důležité události a taky lepila pásku z porodnice apod. Přeji Vám také spoustu hezkých zážitků a ať vydržíte psát deník co nejdéle.

 4. Aja

  Na tohle mi přijdou skvělé pětileté deníky. Úplně ideální. Jen škoda že jsem o nich nevěděla před narozením prcka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *