noční Angelcare

Nočník, plenky a jiné nezbytnosti

Dnešní článek bych ráda věnovala potřebám, které se točí okolo dětského zadečku. Malému je 11 měsíců a za tu dobu jsem toho vyzkoušela opravdu hodně. Hlavně co se týká vlhčených ubrousků. Stále hledám a zkouším, ale pár oblíbenců už mám a o ty bych se s vámi ráda podělila. Také jsem před časem díky spolupráci s Feedo.cz měla možnost vyzkoušet plenky Bella Happy, kterým jsem se zprvu bránila, protože nedám dopustit na Pampers Premium Care, ale po prostudování mě zaujaly a tak se mohu podělit i o tuto zkušenost. No a v neposlední řadě vám představím dlouho hledaný nočník, takže pojďme na to. 

Nočník

Téma nočníku bych vzala jen okrajově, protože o něm jsem už něco psala v článku k Zolinkovým 10. měsícům. Ten si můžete přečíst zde. Nic nového se totiž zatím neudálo. Chtěla jsem ho trénovat na nočník mnohem dřív, i když vím, že to děti v tomto věku ještě nedělají vědomě, ale nemohla jsem sehnat ten pravý. Ten jsem pak našla na Pink or Blue. V nabídce ho již nemají a předtím byl neustále vyprodaný. Objednání docela trvalo a tak jsem nakonec Zolinka začala dávat na nočník až od 8. měsíce. Zaujal mě hlavně designem, ergonomickým tvarem a také tím, že má nastavitelnou výšku, takže mi z něj jen tak nevyroste. Zvažovala jsem dlouho tento od BabyBjörn, ale zdál se mi dost masivní, což mi nedávno potvrdila i kamarádka.

Plenky

Jak jsem již zmiňovala, používám primárně plenky Pampers Premium Care a jsem s nimi maximálně spokojená. Zatím se mi nestalo, že by z nich něco uniklo. Rozhodla jsem se vyzkoušet plenky Bella Happy a musím uznat, že jim docela konkurují. Všimla jsem si už dřív, že je používá hodně maminek na plavání. Do té doby jsem o nich neměla tušení. Zaujalo mě, že mají systém pružných prvků, což Pampersky nemají. Například řasení na zadní části, takže krásně drží na zádech. Na druhou stranu mi u nich chyběl ten indikátor vlhosti (proužek, který se pak zbarví na modro). Absorpční vlastnosti mají velmi dobré a celkově jsem byla spokojená. Jsou levnější než Pamapersky, takže sem tam neuškodí to prostřídat.

plinka

Ubrousky

Těch jsem vyzkoušela opavdu hodně a z velké části spíš ty dražší. Bohužel nemohu říct, že cena je zárukou kvality, aspoň tedy pro mě pocitově. Kolem ubrousků se vedou debaty, jak nejsou vhodné, jak by se měly používat jen okrajově, třeba na cesty. Já používám ubrousky od prvního dne, i když jsem zkoušela i žíňku s vodou, ale to se dlouhodobě nedá. Nevím, jestli si vůbec povzpomínám na všechny značky, ale zkoušela jsem ubrousky Klorane, Mixa, Attitude, Nivea, Pampers, Bella Happy, Suavinex, Beaming Baby, Bioderma, SebaMed, Naty, Hipp a u kamarádky BabyLove. Existují vůbec ještě nějaké? Určitě ano, ale dál už asi zkoušet nebudu, protože jsem našla 3 favority.

Klorane – první ubrousky, které jsme doma měli a ty budou pro mě vždycky mezi nejlepšími. Hezky voní, jsou šetrné, akorát vlhké, jen ta jejich cena je nejvyšší. Prodávají je pouze v lékárnách. Někdy mají speciální akce, třeba navíc mini balení, které je skvělé na cesty.

Naty – objevila jsem je teprve nedávno, i když mi o nich už říkala jedna maminka na plavání. Mají více druhů. Mám teď doma Eco Sensitive. Jsou velmi pevné, takže dobře zachytí co mají a mám z nich dobrý pocit, protože jsou přírodní. Cena je příznivá a u těch nejspíš nějakou dobu zůstanu.

Beaming Baby – další bio ubrousky, které lze prý v malém množství také splachovat do toalety, což je skvělá zpráva. Někdy se to hodí, když je malý na nočníku a potřebuji po něčem rychle sáhnout a pak to celé vyklopit do mísy. Jsou jemnější než ubrousky Naty. Mají dva druhy, ale preferuji ty zelené bez vůně.

Velmi mi vyhovovaly ubrousky Mixa, které jsem koupila v zahraničí (Lucembursku), ale u nás nejdou sehnat. Mixa u nás existuje, ale dětské ubrousky jsem nikde neobjevila. Dají se ale objednat na Amazonu. Dřív jsem používala docela často Biodermu a SebaMed, prodávaly je na Feedu, ale ne vždy už je tam mají. Měly ovšem jednu zásadní nevýhodu, že jich člověk na jeden zátah vytáhl hned několik. Poslední dobou je to na přebalováku docela boj, jako když přebaluji chobotnici, takže potřebuji sáhnout, vytáhnout, otřít a ne tam řešit deset ubrousků najednou.

Dost mě zklamaly ubrousky Suavinex a Attitude. První z nich nebyly skoro vůbec vlhčené a druhé mi dost nevoněly. Materiálem byly podobné ubrouskům Nivea nebo Bella Happy. Ubrousky Bella Happy sice hezky voněly (měla jsem medové) a byly dobře vlhčené, ale měla jsem pocit, že po nich malému rudne zadeček. Jsou ze všech nejlevnější. Ještě chci zmínit ubrousky Pampers, kterých jsem doma měla snad 10 balení, protože mi přišly jako nějaký bonus k plenkám a ještě mi je dala i kamarádka, ale ty mi absolutně nevoněly. Měla jsem pocit, že s nimi mám vytřít podlahu na toaletě. Byly strašně citrónové, i když jejich materiál byl ok a jinak by nebyly špatné.

Doufám, že Vám moje ubrouskové tipy byly k užitku a budu ráda, když mi dáte vědět, jaké jsou vaše oblíbené. Pokud tedy ubrousky používáte.

Vaše Žanet

 

2 thoughts on “Nočník, plenky a jiné nezbytnosti

 1. Barbara

  Dobry vecer, Žanet, co si myslíte o hrajicim nocniku? Jeste o nocniku nepremyslim, maly zatím nesedí. Take jsem ze zacatku zkoušela ubrousky, i zinku s vodou, nakonec jsem se naucila po každé plince strčit zadek do umyvadla pod tekoucí vodu a osusit látkovou plinkou. Tak mne to vyhovuje zatím nejvice, ale z nocniku ho do umyvadla uz asi tahat nebudu a pak začnu zkoušet ty ubrousky asi znovu 🙂 Klorane ma i skvělý zasyp 😉 krasny vecer a diky za nápady 🙂

  • Žanet | Heels and baby powder

   Hezký večer Báro. Mně hrající nočník doporučovala kamarádka, ale příjde mi to jako zbytečnost. Buď tam to dítě sedět chce nebo ne a dřív nebo později na ten nočník chodit budou i tak. Tedy doufám. Zolinko taky neseděl a vlastně dodnes pořádně nesedí, jen na patách. Takže ho tam přidržím a když ho dávám po rozbalení, tak tam většinou vždycky něco vytvoří a když ne, tak vím, že se mu nechce a nenutím ho tam „vysedávat“. Uvidím jak se bude tvářit, až fakt sedět bude a začne chápat, k čemu ten nočník je. Ten co jsem vybrala má dobrý tvar, sedí se mu tam dobře. Hlavně, podle mě, nesmí nikde tlačit, jinak může hrát i zpívat a stejně by tam dítě sedět nechtělo.
   Zásyp od Klorane máme doma taky, ten jsem používala hned v prvních týdnech. Od Klorane mám i jinou kosmetiku, mají fajn věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *