6 věcí, které chci ještě letos stihnout

Pomalu se blíží konec roku, ale stále je tu ještě 16 dní. Jak je hodláte využít? Já doháním poslední letošní resty, ale zároveň se už snažím svátečně naladit a maximálně vychutnávat adventní atmosféru. Letošní Vánoce budou výjimečné, o tom není pochyb, protože ten největší dárek už máme doma. Těším se, až Zolinko poprvé uvidí stromeček a všechna ta světýlka a zažije tu kouzelnou atmosféru. Těším se, až se zabalím do deky a budu popíjet horkou čokoládu u mého oblíbeného filmu Prázdniny s Cameron Diaz a Kate Winslet, ale také na to, až se sejdeme celá rodina, včetně mojí sestry, která žije v Dubaji. 

Vánoce prostě miluju a stejně tak Silvestra a pak ten magický vstup do Nového roku. Plná očekávání, nadějí, nových plánů a ideálů. Takže, aby se mi na Vánoce hezky rozjímalo a do Nového roku vstupovalo s lehkostí, udělala jsem si takový mini seznam toho, co chci ještě letos stihnout. Ať už do Vánoc anebo do konce roku.

Zbavit se nepotřebností

Každý rok se mi opakuje stejné novoroční předsevzetí, že se prostě budu postupně zbavovat starých a nepotřebných věcí, ale většinou se jich zase tolik nových nahromadí, že to prostě ne a ne odškrtnout. Teď ale nemyslím velký generální úklid, tím si rozhodně nechci kazit předvánoční atmosféru, ale někdy je fajn si projít starou poštu, všechny ty papíry v šanonech, které za celý rok nahromadím, uklidit si kosmetickou taštičku, podívat se do skříní, co by se dalo vyřadit. Je to osvobozující a rozhodně se mi bude lépe vstupovat do Nového roku.

Uklidit si v telefonu

Tohle si říkám pořád, ale je to podobné jako s hromaděním věcí. Stále něco fotím a nahrávám. Denně bojuji s nedostatkem místa a to mám tu největší pamět, kterou tenhle telefon může mít. Takže zruším všchny nepotřebné aplikace, vyčistím fotky, mail i WhatsApp. Navíc potřebuji místo na další fotky. Letos jsou to Zolinkovy první Vánoce, takže chci zachytit úplně všechno.

Vytisknout fotky

Věřili byste, že ještě ani po pěti letech nemáme album ze svatby? Jak člověk neudělá něco hned, tak nikdy. Rodiče si udělali vlastní album a my máme fotky v počítači, ale chci je mít už konečně vytištěné, abychom je mohli někdy i někomu ukázat. Letos plánujeme vytisknout i fotky Zolinka a nadělit je babičkám a dědečkům.

Přečíst knížku

Nebo aspoň dočíst ty rozečtené. A že jich je! Mám ještě knížky od loňských Vánoc a taky narozenin, pak ty, které jsem přikoupila v průběhu roku sama nebo mi někdo dal. Knížky miluju, jen toho času je jaksi málo. Musím přestat tolik sjíždět sociální sítě a raději vždy sáhnout po knížce. Vánoce jsou na čtení jako dělané.

Poslat vánoční pozdravy

Každý rok posílám ručně psaná přání k Vánocům. Přiznám se, že někdy dost na poslední chvíli, ale je to taková hezká tradice. Najde se zde někdo, kdo to dělá také? Dřív jsem posílala přání jen přátelům do Londýna, ale poslední roky posílám i kamarádkám, které mám všude jinde ve světě. Baví mě to a mám z toho dobrý pocit.

Vánoční makronky 

Letos jiné cukroví nepeču. Zolinko je ještě malý, na to, aby z toho měl rozum. Tak si to nechám až na příští rok. Ale co bych chtěla stihnout, jsou makronky. Jednu dobu jsem je dělala pořád. Kdo s nimi má zkušenost, tak ví, že to není úplně jednoduchá záležitost. Někdy vyšly krásně, jindy šly do koše. Nicméně, obrním se trpělivostí a když se to podaří, výsledek určitě uvidíte na Instagramu.

Tak tohle je můj plán. Jak jste na tom vy?

Přeji vám klidné prožití svátků a pokud jsou to vaše první s miminkem, tak i spoustu krásných zážitků.

Vaše Žanet

 

 

 

4 thoughts on “6 věcí, které chci ještě letos stihnout

 1. Veruce

  Velmi chválím tištění fotek. V dnešní době už to není tak běžné, jak by se mohlo zdát. V lepším případě si lidé nechávají dělat fotoknihy, v horším jen nahodí fotky na nějaké veřejné uložiště… Také tiskneme fotky malého pro babičky a dědečky, prababičky i pradědečky, všichni z nich mají pokaždé velkou radost 🙂
  Já jsem si stanovila napéct 4-5 druhů cukroví i s malým. Dva už jsme úspěšně zvládli, tak uvidím, jak nám půjdou ty zbývající příští týden 🙂
  Jinak také přeji pěkné svátky!

  • admin

   Děkuji za komentář. Až teď jsem zjistila, že máte blog:) Váš malý je rozkošný. Zaujala mě ta bezplenková. Nikde jsem se ale nedočetla úplný začátek, anebo to přehlédla. My také koupili nočník a zkouším to, ale jen když si vzpomenu:) Takže řád tomu zatím nedávám, ale už chci začít.
   Mimochodem, dnes jsem dočetla jednu knížku. Když se chce, tak to jde.
   Přeji, ať se cukroví vydaří. Žanet

   • Veruce

    Děkuji, ke konci roku toho bylo moc, takže jsem se k odpovědi dostala až teď… S tou bezplenkovkou jsme začali někdy okolo druhého měsíce, takže nevím, zda to bude úplně stejné i se starším dítkem, protože jsem se někde dočetla, že miminko dává signály snad první půl rok a poté se vytrácejí, pokud se s nimi bezplenkovka necvičí. Řekla bych ale, že je to spíš o cviku a miminko je může začít znovu dávat i později.

    My jsme začali tím, že jsem malého dávala nad nočník v klubíčku (do doby, než sám seděl) vždycky po určité aktivitě, zejména po probuzení a po kojení. Na to si velice rychle zvykl. Signály na malou potřebu ale nikdy nedával, takže v tomto ohledu jsme pořád začátečníci. Zkouším to podle stále stejných pravidel – po probuzení, po kojení, po krmení, po příchodu z venku, při každém převlékání. Musím ale přiznat, že mi to malý rád bojkotuje, když na to nemá náladu 🙂 Signály dává jen při velké potřebě. Vypadá to třeba tak, že vydává zvuky jako při tlačení na nočníku a u toho si dřepne a nechá jakékoli předchozí aktivity. To pak mám jen pár vteřin na to, abych ho stihla svléknout a usadit na nočník, většinou se to ale povede 🙂

    Zkuste ze začátku to časování, třeba po každém probuzení, a uvidíte. Jinak přeji vše nejlepší do nového roku!

    • admin

     Děkuji moc za komentář. Máte pravdu, že miminka dávají najevo, že se jim chce a pak se to časem vytratí. Malý totiž také vždycky upozorňoval, že jde tlačit a broukal u toho „brmbrm“ a dalo se na to fakt spolehnout, takže jsem po vzoru jedné blogerky, která dávala na nočník od cca 5. měsíce, také koupila hned nočník a šli jsme na to, ale přiznám se, že ne moc pravidelně a ten čas tak letí, že mi už trošku ujel vlak, takže to musíme teď trénovat od začátku. Takže moc děkuji za tipy. Také zkouším posazovat v klubíčku (sám zatím nesedí) a podaří se velká i malá potřeba, ale ještě to není vědomé. Nočník mu ale evidentně vůbec nevadí a v klidu si na něm „posedí“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *