Tančení s miminky

Není to tak dávno, co jsem viděla po sociálních sítích kolovat různá videa, ve kterých maminky nebo i tatínkové tančí s miminky zavěšenými v šátcích nebo nosítkách. Hrozně se mi to líbilo, takže když jsem pak objevila kurz v Praze, neváhala jsem ani chvíli. Navíc, když ho vede Martina Drašarová (Pirná), která patří mezi nejlepší tanečníky u nás, nebylo co řešit. Těžko byste totiž hledali někoho lepšího. Martinu znám, chodila jsem na její lekce Sexy heels & moves (tančení na podpatcích) a to i v době, kdy jsem už byla těhotná. Její lekce jsou zábavné a forma, jakou vyučuje, mě nepřestává bavit. Martina má jen o pár měsíců mladšího syna než je Zolinko a vyučuje lekce Maminky s miminky v pražském studiu Dance Perfect, kam teď každé pondělí vedou naše kroky. 

Sepsala jsem pár informací, které by se vám mohly hodit, pokud ještě váháte, zda se do něčeho takového pustit. V pondělí ráno se mi většinou z domu nikam nechce, ale když to překonám, jsem nakonec strašně ráda, protože konečně pro sebe zase něco dělám a hodlám v tom pokračovat i příští rok.

Co budete potřebovat

Jediné vybavení, které potřebujete, je vhodné nosítko. Já mám půjčenou Manducu, ale myslím, že šátek by byl možná vhodnější. Na druhou stranu, nosítko si v pohodě zacvakám v autě, kdežto do šátku by se mi asi na zadní sedačce hůř vázal. Ideální by bylo mít obojí. Nejsem na nosítko zvyklá, doma ho vůbec nepoužívám, takže jsem ho poprvé vytáhla právě na hodinu tance a musím říct, že to bylo trošku peklíčko. Sice jsem ho měla už nastavené, ale celá manipulace byla napoprvé dost zdlouhavá. Doporučuji to natrénovat předem. Pro sebe si pořiďte nějaké legíny, ideálně teplejší, abyste v nich mohla jít rovnou z domu. Přibalte tenisky a můžete vyrazit.

Cesta a parkování 

Studio Dance Perfect je na Národní třídě a kurzy jsou dopoledne, takže si dovedete představit, jaké je to asi s parkováním. Krize! Vyjíždím sice o dost dřív a jsem obrněná trpělivostí a fakt mi nevadí, že tam minimálně půl hodiny kroužím a hledám místo, ale někdy je situace tak zoufalá, že mám pocit, že snad vůbec nezaparkuju. Nakonec vždy něco najdu, ale jsou to nervy. Komu nevadí jezdit MHD, má vyhráno. Ve studiu se dají dole parkovat kočárky, ale lepší je mít co nejméně věcí a jít rovnou s nosítkem.

Šatny 

Když je budovali, nepředpokládali, že tam jednou budou probíhat lekce tance s miminky, takže tam bohužel chybí jakékoliv vybavení, které by vám usnadnilo život, ale vždycky je tam někdo, kdo vám rád pohlídá, abyste si odskočila. Přebalovat a převlékat se dá i na lavičce, případně ve vedlejší tělocvičně, když použijete cvičební podložky a vezmete si s sebou nějakou deku nebo větší plenu. Sem tam si přijdu jako akrobat, když se snažím zavázat si boty s miminem na břiše anebo se jednou rukou vysoukat ze svetru, ale když tohle všechno zvládnu já, tak všichni. Kdo mě zná, tak chápe. Já jak nemám komfort, většinou se do žádných akcí nepouštím, ale v tomhle případě dělám výjimku, protože tyhle lekce za to stojí. Snažím se obléct všechno doma a minimálně se tam převlékat. Pro mimčo je ale lepší vzít i náhradní bodýčko, jak je na mně přilepený, dost se potí.

Hodina tance 

Teď to nejdůležitější. Jak probíhá hodina. K mému překvapení, dost podobně, jako kterákoliv jiná hodina tance. Začne se zahřátím, což je série různých prvků tance, které následně používáme i v choreografii. Dětské písničky rozhodně nečekejte. Tančíme na různé hudební styly od latinských rytmů až po street nebo jazz. Po rozcvičce následuje posilování problémových partií, což velice oceňuji. Ovšem pro někoho bez fyzičky, jako jsem já, je to docela výzva. Dřepy a výpady na různé způsoby a k tomu navíc osmikilové mluvící závaží na břiše, to se zapotíte. Pak přichází to nejzajímavější. Krátká taneční sestava, ke které se pak každou hodinu postupně přidává. Ale nebojte, i když se připojíte později, všechno doženete. Na závěr se protáhneme, to už většinou dávno všechna mimina spí a uvolníme, aby nás druhý den nebolel celý člověk.

Konečně jsem našla něco, co mě baví a kde spojím příjemné s užitečným. Už žádné výmluvy, že nemám čas cvičit. Tohle totiž rozhodně není jen pohupování do rytmu tance, ale opravdu tam pro sebe něco dělám. Odcházím plná endorfínů a těším se na další lekci. Při pondělku se nám to i docela hodí, protože po víkendu je vždycky Zolinko rozkokošený, zvlášť když cestujeme a má kolem sebe spoustu lidí a pak jsme najednou sami dva doma, tak se pochopitelně nudí. Tohle ho aspoň zabaví.

Tak co, s kým z vás se tam příští pondělí potkám? Pokud budete mít dotazy, tak napište.

Vaše Žanet

 

2 thoughts on “Tančení s miminky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *