Aby se miminku hezky spalo

Jak jsem slibovala v prvním letošním článku (zde), dnes se zaměřím na výbavu pro miminko, která se týká věcí potřebných ke zdravému a klidnému spánku. Výběr kvalitní postýlky, správné matrace, měkoučké peřinky nebo povlečení z příjemného materiálu, byl pro nás dost zásadní a samozřejmě daleko důležitější, než to, jakou vyberu hrazdičku či úložný box. V tomhle směru už nejde jen o design, ale především o bezpečnost a pohodlí, zkrátka, aby se miminku hezky spalo. 

Postýlka Trama

Trvala jsem na tom, aby byla postýlka klasická, bílá, bez jakéhokoliv zdobení a barev, dřevěná a samozřejmě výborně zpracovaná. Věřte nebo ne, není to zase tak jednoduché takovou najít. Postýlka Trama z kolekce Monaco, kterou jsem vybrala, je z masivu a ve vysokém lesku. Takže se nám mimo jiné hodí k nábytku, ale jinak jste to doufám ani nečekali. Když nám ji tehdy přivezli, nechala jsem ji zabalenou asi měsíc na chodbě, takže potom už nešla vrátit. Naštěstí byla přesně podle mých představ.  U rodičů máme postýlku z Ikei. Také bílou a typově podobnou, ale rozdíl v kvalitě je bohužel vidět už od pohledu. Naše postýlka má posuvnou bočnici a několik úrovní výškového nastavení. Ohromná výhoda je, že je poměrně vysoká, takže jsem si neničila záda, když jsem se k Zolinkovi coby miminku skláněla. Dnes už ji máme spuštěnou skoro dole, takže dát mu pusinku když spí, je už horší.

SONY DSC

Matrace Träumeland

Každý ví, že kvalitní matrace je základ pro zdravý spánek. Výběr jsme tedy rozhodně nechtěli podcenit a dlouho jsme hledali, než jsme vybrali tu pravou. Vyhrála to matrace rakouské značky Träumeland. Mají neskutečný výběr. Je potřeba se tomu trošku pověnovat. Všechny jejich matrace jsou opatřeny bodovým hodnocením, což trochu ulehčuje rozhodování. Matrace nesmí být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Důležitá je bodová elasticita, díky níž je vhodně rozložen tlak. Řešili jsme potah, z čeho je vyroben, jak tam cirkuluje vzduch, zda je odvětrávaná i z bočních stran, na co všechno je certifikovaná, no zkrátka o matracích jsme toho načetli spoustu. Máme model Traumstern Premium a rozhodně ho mohu doporučit. Vzhledem k tomu, že Zolinko zatím většinu života prospal a dokud mu nezačaly růst nahoře zuby, spal bez pípnutí celou noc, tak mu zřejmě matrace vyhovuje.

Polštářek a peřinka

Když se nám osvědčila matrace Träumeland, zůstali jsme i s výběrem přikrývky u stejné značky. Do nedávna spal malý ve spacím vaku a teď v zimě navíc přikrytý dekou. Z fusaku ale pomalu roste a mám pocit, že pod dekou není takové teploučko, jako by bylo pod peřinkou. To, že pro něj budu chtít přikrývku ze 100% peří, byla jasná volba. My máme s manželem peřinu z kachního peří a vůbec se to nedá srovnat s umělými materiály. Umí tak krásně přilnout a zahřát. Když se mnou spí Zolinko přes den v posteli, je na něm vidět, jak je spokojený, když ho přikryji tou naší. Většinou je tuhý do minuty. Koupila jsem mu rovnou i polštářek, i když vím, že by do určitého věku děti poštář mít vůbec neměly, ale ten, který jsem vybrala je tak tenký, že by ho klidně mít mohl. No ale nebudu to pokoušet. Chvíli na něm spal, ale nedalo mi to a zase jsem mu ho vzala. Má tento polštář a tuhle peřinu. Zatím jsem maximálně spokojená. I prostěradlo má od stejné značky.

SONY DSC

Povlečení

Samozřejmě jsem se dívala i na povlečení Träumeland, protože je mi jasné, že co se týká kvality, bude určitě hodně vysoko. Na druhou stranu miluju hvězdičky a dekor, který by se mi líbil jsem u nich nenašla. Zatím jsme koupili povlečení na Amazonu. Jedno s hvězdičkami a druhé z kolekce Disney, kde je na jedné straně Medvídek Pú a na druhé jsou opět hvězdy. Cenově byly podobné, ale to čistě hvězdičkové bohužel není tak dobré. Materiál je poměrně pevný, takže budu hledat dál. U nás je obě prodávají zde, ale doba dodání byla neskutečně dlouhá. Z Amazonu jsme je měli doma za pár dní.

Kolotoč nad postýlku

Poslední z věcí, které vám chci představit, je hrací kolotoč Mamas & Papas s hvězdičkami (jak jinak). To už je jen taková třešnička na dortu a to doslova. Jeho využití je téměř nulové. Je to jen taková hezká věc, která postýlku a pokojíček zútulní. Nevím, jak kolotoče využíváte vy, ale u nás tedy zatím moc nefrčí. Zolinko nikdy neměl problém s usínáním, takže jsem ho ze začátku vůbec nepouštěla. Až teprve nedávno, spíš jen tak pro zábavu, když už tam je. Sice se mu líbí jak se tam ty hvězdičky točí a když ho pustím a slyší ho hrát, okamžitě se směje. Není to ale nic, bez čeho by nemohl žít. Vzhledem k tomu, že pokud nespí, tak v postýlce stojí a občas za něj tahá, tak mám obavu, že mi brzy zlomí tu tyč. Vypadá to, že ten náš model se u nás už neprodává, ale podobný kolotoč značky Mamas & Papas koupíte například zde.

SONY DSC

V neposlední řadě mu zpříjemňuje spánek plyšový králíček Jellycat, krásný dárek od našich přátel z Londýna. Co nám chybí a po čem se už poohlížím, je mantinel, protože malý začal v noci dost cestovat. Nějraději bych nějaký hvězdičkový, ale aby toho zase nebylo moc, tak raději vyberu jednoduchý bílý.

Co vy a zdravý spánek? Řešili jste například výběr matrace? A od kdy jste dávali miminkům peřinku? Dejte mi vědět, budu se těšit na vaše komentáře. Sledujte můj blog i na Facebooku nebo Instagramu. Budete tak mít vždy přehled o nových příspěvcích.

Vaše Žanet

One thought on “Aby se miminku hezky spalo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *