březnové radosti, tip na knihu

Březnové radosti

Konečně jsem se dočkala a je tu jaro. Moje nejoblíbenější období. Nejvíc se těším na ty rozkvetlé stromy u nás v ulici a jak zase budeme kočárkovat jen tak nalehko. Letos už to asi bude naposledy, tak si to musím pořádně užít. Budeme trávit více času venku a to mi připomíná, že musím Zolinkovi pořídit nový outfit na pískoviště. Brzy si zasadím venku kytky a už příští týden budeme mít velikonoční výzdobu. Samé hezké věci. Dnes se s vámi podělím o březnové radosti a tou největší jsou bezpochyby Zolinkovy druhé narozeniny, které oslavil v úterý. 

Nesly se v duchu těch loňských, o kterých si můžete přečíst zde. Už od rána u nás poletovalo třicet balonků plus velká dvojka a nechyběly ani zavěšené girlandy. Kamarádka mi pro Zolinka vyrobila speciální vlaječky s jeho jménem. Jen na ten ohňostroj motýlkových konfet jsem jaksi zapomněla. Nevadí, schováme si na příště. Dostal knížky, roztomilé kufříčky od Bloomingville a parádní dřevěné kuželky. Byl to super den. Malý si to chtěl užít naplno a tak se rozhodl, že nás nenechá vydechnout a bude pařit bez přestávky až do večera. Letos jsme to ještě vyhodnotili tak, že mu velkou oslavu s kamarády dělat nebudeme. Až příští rok. A je fakt, že by z toho nakonec možná ani nic nebylo, protože momentálně jsou všichni nemocní.

Taky jsme docela marodili (my oba) a musím říct, že vymýšlet celý týden aktivity pro nemocné batole je docela výzva. Zolinko by si sice nejraději celý den jen četl, kreslil a skládal pexeso, ale já už odmítám denně kreslit stopadesát aut. Ale aspoň jsem probrala všechny hračky a zjistila, s čím si ještě hraje a co ho vůbec nebere. Při hledání inspirace jsem narazila třeba na tento krásný e-shop, který bych nejraději celý vykoupila. Řekla jsem si, že chci postupně vyměnit ty hračky, které se mi nelíbí a taky se brzy pustíme do finalizace Zolinkova pokojíčku.

Bloomingville bowling, máma a syn, jak zabavit batole

Potřeboval by i trošku obnovit šatník. Čekám, až v jeho velikosti naskladní tyhle tepláčky. Ta barva je neskutečná. Největší radost mám z této mikiny, kterou teď nosí skoro pořád. Stejně si všichni myslí, že je holčička, tak už je to jedno. Nejraději bych koupila i tohle tričko, což už by bylo asi moc. Ale pozor, mikina byla v sekci chlapci.

Konečně jsem malému pořídila termosku a jsem z ní nadšená. Všimla jsem si, že ji má na plavču už skoro každá máma, ale dlouho jsem myslela, že se bez ní obejdu. No už neobejdu. Rozhodně doporučuji. Aspoň si už můžu nosit vlastní polévky a hodně ji využívám i na jogurty a Tvaroháčky.

Nedávno mě kamarádka vytáhla na oběd do Králíka v rádiu. Mile mě to tam překvapilo. Jídlo sice nebylo úplně top, ale výhoda byla, že se dalo sníst přímo v tom dětském koutku. Malý si tam kreslil, okolo se plazila mimina. Mámy seděly na zemi a popíjely kávičku. Moc příjemné místo, tak mrkněte. Nezdá se mi totiž, že by byl extra výběr v dětských koutcích, kde by vedle sebe mohli v pohodě existovat kojenci i batolata a ještě se tam dalo najíst.

Velikonoce jsou za dveřmi a já se těším, jak si to zase pěkně doma vyzdobíme. Loni jsme to měli takto. Letos bych chtěla něco podobného. Přidala jsem nějakou inspiraci na Pinterest. Líbí se mi zavěšená vajíčka na větvi anebo vajičkové aranžmá ve váze. Uvidíme, jak to nakonec vymyslím.

Momentálně mám spadeno na tyto samozavlažovací květináče od WMF. Asi si brzy udělám radost.

Dočetla jsem novou detektivku Shari Lapeny, autorky knižního hitu Manželé odvedle. Musím ale říct, že mě trošku zklamala. Možná jsem jen měla velká očekávání, protože Manželé odvedle mě absolutně pohltili, zatímco knihu Někdo cizí v domě jsem neměla večer problém odložit a nechat si pokračování na další den. Ke konci se to trochu rozjelo a je fakt, že jsem do poslední chvíle vůbec netušila, jak to dopadne. Od detektivek si dám pauzu. Mám teď na stole jednu motivační knížku.

Konečně jsem vyzkoušela masku Lululun, kterou mi přivezla sestra z Japonska. Prý ji tam kupují všechny letušky, že je absolutně nejlepší a já jim musím dát za pravdu. Pleť byla úplně sametová. V balení jich mám naštěstí ještě několik. Našla jsem ji na Amazonu zde.

Pokud milujete avokádo, vyzkoušejte tento recept. Strašně ráda vařím podle Beth Le Manach a tento její salát je můj oblíbený.

Užívejte jaro a mějte se krásně!

Vaše Žanet

 

 

2 thoughts on “Březnové radosti

  1. Klára

    Zdravím Žanet,
    opět skvělý článek! Váš blog jsem objevila nedávno a každou volnou chvíli jsem zpětně pročítala všechny příspěvky. Jsou nejen krásně čtivé, ale hlavně tolik tipů jsem snad ještě jinde nenašla. A ty krásné fotky!

    Děkuji za inspiraci a přeji stále více čtenářek.

    Klára

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *