Dubnový výlet do Vysokých Tater – část 2.

Dnes mám pro vás druhou část z našeho dubnového výletu do Vysokých Tater. Jak jsem psala v minulém článku zde, strávili jsme zase po delší době pár dní v pěkném hotelu. Už se vám někdy stalo, že jste měli hotel skoro jen pro sebe? Těžko říct, zda to bylo tím, že jsme jeli od neděle do úterý, anebo sezónou, každopádně v hotelu skoro nikdo nebyl. Pár lidí bylo ve wellness, ale na snídaních i u večeře bylo pusto a prázdno. Jen jednou tam s námi seděl ještě jeden pár. Na tu chvíli to bylo fajn, ale být tam třeba týden, asi bych z toho pak měla pěkně divný pocit. Druhý den jsme ale v hotelu moc nepobyli.

Udělali jsme si výlet na nedaleké Štrbské pleso. Těžko byste v Tatrách hledali místo, které by je tak moc symbolizovalo. Připomněla jsem si časy mého dětství, kdy jsme tam s rodiči jezdili a dokonce jsem poznala v dáli hotel, ve kterém jsme tehdy bydleli.

SONY DSC

Vzhledem k tomu, že zasněžené hory jsem viděla naposledy před x lety, byl to pro mě skutečně zážitek a moc ráda se tam vrátím. Raději ale v létě. No posuďte sami, není to nádhera? A co teprve až se příroda probudí ze zimního spánku.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Vymrzlí z dlouhé procházky jsme se přesunuli do Starého Smokovce, kde je vyhlášená stylová Koliba Kamzík. Něco takového u nás prostě neuvidíte. Trošku kýč, ale moc příjemné prostředí a hlavně zážitek. Měli dokonce malý dětský koutek s knihovničkou a stolkem, kde si děti kreslily. Všichni si dali tradiční halušky a já obří parenou buchtu. Chtěla jsem vám ji vyfotit, ale bylo tam špatné světlo a nechtělo se mi s talířem běhat k oknu. Zase tak fotogenická nebyla, ale chutnala dobře a ještě nám polovinu zabalili s sebou.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Na hotelu jsme stihli ještě jedno kolečko wellness a raději šli na večeři dřív, aby byl malý ve formě a něco z toho i měl. V restauraci to zase zelo prázdnotou.  Byla tam jiná obsluha než předešlý den a na stole mi přistála nějaká masová polévka. Docela je zaskočilo, že mám objednanou vegetariánskou stravu a mě zase to, že když jsem to nahlásila a první den o tom v kuchni věděli, proč na to druhý den zapomněli. Naštěstí rychle zareagovali a přinesli mi salát. Stejný jako předešlý den, ale ok. Hlavní chody si všichni vybírali z menu. Být tam týden, jím pořád dokola to samé. Jídlo bylo velmi dobré, ale jako vysoký gastronomický zážitek (jak jsem se někde dočetla) to já bohužel hodnotit nemohu.

SONY DSC

SONY DSC

Po večeři jsme dostali bláznivý nápad, že ještě skočíme do bazénu, abychom malého trochu unavili. Plavat v přítmí sami v bazénu bylo super. Účel to splnilo. Unavení po celém dni jsme rovnou zapadli do postele. Druhý den nás čekala dlouhá cesta domů.

SONY DSC

Tatry nejsou zrovna blízko, ale ta krásná příroda za výlet stojí. Už se nedivím, proč jsme s rodiči jezdili zrovna tam. Snad jsem si nabrala čerstvý vzduch do zásoby a budu se moc těšit, že se tam zase jednou vypravíme.

Vaše Žanet

 

 

3 thoughts on “Dubnový výlet do Vysokých Tater – část 2.

    • Žanet | Heels and baby powder

      Bylo to prima, i přesto, že nejsem moc outdoorový typ:) Klidně bych dala znovu i ten hotel, protože byl za rozumnou cenu a to wellness bylo parádní. Letos v létě už to asi nedáme, ale příští rok bych tam určitě chtěla znovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *