Proč jsem si zamilovala kočárek BMW Maclaren

Máme doma nový kočárek. Kdo mě nějakou chvíli sleduje, tak ví, jak pro mě bylo těžké rozloučit se s Inglesinou. To byl prostě pan kočár, který se ke mně hodil. Všechny ostatní kočárky se mi zkrátka nelíbí a to bohužel platí i pro golfky. Naštěstí jsem si už dávno před narozením Zolinka zamilovala parádní golfové hole BMW Maclaren, s kterými se cítím dobře a malý si užívá radost z jízdy. Vlastně to byla spíš náhoda a mám pocit, že jsem je měla vybrané ještě dřív než Inglesinu. To jsme se tak jednou před lety motali po showroomu BMW a najednou vidím kočárek, o kterém jsem hned věděla, že ten jednou chci. Jenže to bych ani nebyla já, aby pak po něm nebylo trochu pátrání. 

Přeci jen jsme ho viděli už pár let zpátky a když jsme ho najednou potřebovali, nikde nebyl. Ptali jsme se u všech dealerů BMW, ale jak se zdálo, byla to nejspíš jen nějaká limitka. Ve většině e-shopů prodej skončil a tak to chvíli vypadalo dost dramaticky.

SONY DSC

Manžel je každopádně v pátrání lepší než já a po čase ho našel na Ondalek.cz. Což je fakt sranda a trapas zároveň, protože to je můj nejoblíbenější e-shop (mají nejlepší zákaznický servis) a vůbec by mě nenepadlo, že by ho měli zrovna tam. Okamžitě jsem jim ve strachu psala, aby nebyl poslední. Na druhý den už byl u nás doma a já bych vám ho teď ráda trošku představila. Pokud zrovna uvažujete o nákupu golfek, je fajn o něm některé věci vědět.

SONY DSC

SONY DSC

Jako milovníka značky BMW mě samozřejmě na první pohled nejvíc zaujal design a luxusní provedení s použitím kvalitních materiálů. Maclaren je nadčasová klasika a není pochyb o tom, že přesně ví, co dělají. Spojení se značkou BMW jen dokazuje, že kočárek je zárukou luxusu, elegance a tatínky jistě zaujme i jeho sportovní styl. Perfektně tvarovaná sedačka byla inspirována sedadly aut, takže dítě se tam cítí opravdu pohodlně a hlavně bezpečně, což je i díky 5 bodovému nastavitelnému bezpečnostnímu pásu.

SONY DSC

Na něm se vyjímá logo BMW, což je taková třešinka na dortu. Logíčka jsou i na kolečkách, která jsou otáčecí a dají se zaaretovat. Hlavní předností kočárku je jeho snadná manipulace. Váží pouhých 5,7 kg a složíte ho skutečně za 5 vteřin. Už se mi ho podařilo rozložit jednou rukou, kterou jsem ho vytahovala z auta, zatímco v té druhé jsem držela Zolinka. Už od pohledu je lehký. Nikde z něj nic netrčí, krásně ho zaparkujete třeba u stolu v restauraci. Zároveň je velice stabilní. Podívejte se na oficiální video a všimněte si těch dokonalých detailů, které k této značce prostě patří.

SONY DSC

SONY DSC

Abych však kočárek jen nevychvalovala, je na něm i pár věcí, které mi trošku vadí. Nedá se úplně sklopit do ležící polohy. Výrobce uvádí, že je vhodný už pro děti od 6. měsíců, ale to si já nedokážu vůbec představit. Malému kupodivu nevadí, že je sedačka jen napůl sklopená a že v ní neleží, usne vždycky okamžitě anebo si užívá, že může konečně koukat ven. Já z toho měla ale z počátku spíš divný pocit.

SONY DSC

SONY DSC

Zdá se mi, že jsem tehdy v tom showroomu viděla kočárek, který se dal sklopit úplně. Zřejmě to byl jiný model. Aktuálně u nás seženete i BMW Maclaren řady M, který se dá sklopit do více poloh a také má nově prodloužitelnou sluneční clonu. To je další věc, která mi u mého chybí. Tahle sluneční stříška má sice odvětrávací prostor, což je výhoda, ale není dostatečně krycí, aby mu tam vůbec nesvítilo sluníčko.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Jednu dobu se tyto kočárky prostě nikde nedaly koupit, ale po čase se zase objevily a nyní má poměrně dost internetových obchodů v nabídce kočárek označený Triumph 2017, ale pokud si podrobně přečtete popis produktu, tak zjistíte, že popisují model M, zatímco fotky mají toho našeho. Na to si dejte pozor, abyste se nenechali nalákat na odpružená kola, koženou sedačku, polohu až do lehu a super krycí stříšku. Nejlepší je sledovat jejich oficiální stránky zde.

SONY DSC

Zatím jsem to s tou stříškou vymyslela tak, že mu přes ní hodím multifunkční plenu Lodger Swaddler, která je tak veliká a pružná, že se dá hezky uchytit na bocích stříšky a tím, že má vzadu tu odvětrávací kapsičku, tak mu tam cirkuluje vzduch. Poslední věc, kterou bych asi vytkla je to, že nemá nastavitelnou nožní opěrku. I přesto bych ale ten jiný model nechtěla, protože mi přijde robusnější a není tak krásně uhlazený a stylový. Je prostě sportovnější.

SONY DSC

Kromě těchto tří nedostatků jsem jinak s kočárkem maximálně spokojená. Velmi dobře se s ním manipuluje, rukojeť je příjemná, pěnová a tak akorát vysoko. Dokážu s ním jezdit i zatáčet jednou rukou. V Maclarenu mysleli na každý jeden detail. Myslím, že nejvíc ho ocením až časem, až bude malý běhat, protože si bude moci naskočit a vyskočit. Těším se s ním i na delší cestování. V autě zabere opravdu minimum místa.

SONY DSC

Musíme mu ještě dokoupit příslušenství, hlavně cestovní vak, ale i drobnosti jako držák na láhev, piknikovou deku, deštník a možná i organizér. Pohrávám si i s myšlenkou, že na podzim koupím originální BMW fusak. Hezky se do něj vejde náš Elodie Details a hodí se mi ke kabelce, ale ten jejich má tu výhodu, že je lehčí, je speciálně dělaný přímo na tento kočárek a dá se rozepnout uprostřed, což mi přijde praktičtější, třeba když potřebujete dítě rychle vytáhnout anebo jen rozepnout při vstupu do obchodu.

Spolupráci BMW a Maclarenu opravdu tleskám. Podařilo se jim vytvořit skutečně praktický a stylový kočárek, který nám bude určitě ještě dlouho dobře sloužit.

Dnes jsem se trošku víc rozepsala, ale věřím, že si to tento kočárek zaslouží. Pokud se rozhodujete o jeho koupi, mohu ho i přes jeho drobné nedostatky jen doporučit a doufám, že vám informace v článku byly k užitku. Dejte mi vědět, co na něj říkáte.

Vaše Žanet

 

2 thoughts on “Proč jsem si zamilovala kočárek BMW Maclaren

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *