Jak jsem řešila podzimní výbavu

Podzim je už sice v plném proudu, ale zatím zdaleka nekončí. Dnešní článek je o mém rozhodování, jak se vybavit do chladných dnů, tedy hlavně na podzim. Kolem dítěte jsem neřešila nic tak intenzivně, jako právě toto. Zolinko se narodil na konci března, kdy už naštěstí zimu vystřídalo sluníčko a tak jsme si vystačili s teplým svetrem a tenkým newborn fusakem Inglesina, který je vyrobený speciálně pro náš kočárek. Od kamarádky jsme měli půjčenou holčičí bundu, ale tu jsme nikdy nepoužili. Než jsem se stihla vzpamatovat, skončilo léto a já zjistila, že malý nemá co na sebe.

Do jarního fusaku, do kterého jsem se ho snažila ještě dvakrát narvat, se už prostě nevlezl, a jen tak zakrytý tenkou dekou (jinou jsem neměla) už prostě nestačilo. Když jsme byli v létě v Metzingenu, okouzlila mě tam tmavě modrá prošívaná bunda Ralph Lauren, ale nakonec jsem ji tam nechala. Zdála se mi nepraktická. Na větší děti ok, ale na mimino mi to přišlo spíš jako něco co je trendy, ale nepotřebujete to. Proto jsem zvažovala spíš celou prošívanou kombinézu.

Samozřejmě jsem řešila i finanční stránku věci. Jestli má vůbec význam kupovat nějakou malou bundičku, která mu už další měsíc bude malá. Rozjela jsem průzkum mezi kamarádkami i na sociálních sítích, abych si udělala představu o tom, do čeho hodlají mimina na podzim oblékat. Pak jsme se stejně s kamarádkou shodly na tom, že kombinéza by asi lepší nebyla. V autosedačce v ní být nemůže a když přijdeme někam třeba do restaurace, tak co, bude tam v legínách a bodýčku? Takže jsem pochopitelně litovala toho, že jsem nekoupila tu bundu. Ovšem světe div se, zjistla jsem, že v outletu Fashion Arena Štěrboholy letos otevřeli Polo Ralph Lauren a tu bundu tam měli. Tentokrát jsem neváhala ani vteřinu a jsem moc ráda, že ji mám. Zatím ji vynosil maximálně.

apple_765x1020

Měli jen velikost na 12 měsíců, takže je mu krapet větší, ale ne zase tolik a co mě těší, že v ní může být teoreticky i na jaře. Není tak teplá, tudíž ji může mít i v autosedačce. Venku ho pak v kočárku přikryji teplou dekou David Fussenegger, kterou máme z e-shopu Ondálek. Je to nejlepší věc. Původně jsem ji chtěla do postýlky, protože do kočárků dělají menší verzi, ale tahle se perfektně hodí i do něj a naopak je lepší, že je větší.

kocarek_deka_765x1020

Podzimní outfit na chození mezi lidi jsem tedy vyřešila, ale na to kočárkování okolo domu jsem ho nechtěla komplet oblékat do kalhot, svetru, bundy a dávat mu boty. Tak přišla na řadu i kombinéza. Měla jsem celkem jasno a vybrala fleecovou kombinézu Skier od značky Lodger. Mimčo v ní vypadá jak medvídek. Je měkoučká a hodně hřeje, takže pokud mi z ní nevyroste, bude jí mít určitě i na zimu.

lodger_1860

Součástí kombinézy jsou i capáčky, které nosí Zolinko denně. Prodávají je i zvlášť a je to opravdu super věc, protože dobře drží na noze a jsou pohodlné, na rozdíl od botiček, které co si budeme povídat, v tomto věku jsou spíš na parádu. Tato kombinéza má ještě jednu praktickou vychytávku. Ohrnete manžety na rukávech a rázem máte vyřešené i rukavice. Ty jsme totiž zatím ještě nekupovali.

O zimní výbavě budu pokračovat příště. Sotva člověk vyřeší jedno roční období, už aby řešil druhé. Jak jste na tom byli vy s výběrem oblečení na podzim? Také jste někdo měl takové dilema a nakonec koupili všechno?

Vaše Žanet

4 thoughts on “Jak jsem řešila podzimní výbavu

  1. Veruce

    Také jsem zvědavá na tu zimní výbavu 😉 Jinak pěkný článek, dozvěděla jsem se, co všechno bych musela řešit, kdybych malého vozila v kočárku. Také jsem si prakticky ze dne na den uvědomila, že léto skončilo a syn nemá co na sebe 😉 Počasí se opět změnilo velmi rychle (stejně jako to má ve zvyku na jaře, ale tam to není takový problém). My už jsme museli řešit i zimní boty, protože nám začíná chodit, a musím říct, že mi samotný výběr botiček zabral nečekaně hodně času.

    • admin

      Děkuju za komentář:) No botičky to určitě není jednoduché vybrat. Hlavně aby se v nich dobře chodilo a byly pohodlné, což se asi pozná až za pochodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *