jak zabavit batole

Jednoduchý tip, jak zabavit batole

S příchodem podzimu začínám být zase kreativní a vymýšlím, jak Zolinka zabavit. Stále u něj vedou knížky a je to většinou první věc, po které hned ráno sáhne. Jezdí na odrážedle a staví si kostky, ale chci mu čas od času ukázat i něco nového a neokoukaného. Kdo by ovšem chtěl stále kupovat další hračky, že ano. Pamatujete si, jak jsme jako děti slepovali barevné proužky papíru a dělali z nich řetěz? Zolinko je zatím na lepidlo malý, ale napadlo mě, jak parádně zužitkovat knoflíky, které jsem jednou kupovala na hmatový pytlík (o něm a dalších tipech na hračky co dům dal byl článek zde). 

Také jsem z nějakého důvodu doma schovávala kus flauše, kterým byla obalená jedna kabelka, takže mě napadlo tyhle dvě věci spojit a vyrobit mu takový řetěz. Doufala jsem, že by už mohl být schopný knoflíky zapínat a rozepínat, ale do této fáze se ještě nedostal. Asistoval mi při výrobě a hrozně ho to všechno zajímalo. Když jsem mu pak dala řetěz do ruky, tak ho chvíli zkoumal. Točil s knoflíky a já netrpělivě čekala, kdy se mu podaří nějaký rozepnout.

jak zabavit batole

U toho jsem samozřejmě žhavila foťák, jenže to mu zřejmě přišlo natolik komické, že začal zběsile lítat po bytě s řetězem na hlavě, a když jsem se mu ho snažila vytrhnout, tak se mohl smíchy potrhat. Jsem ráda, že z této akce vůbec vzešla nějaká fotka. Takže jsme se nakonec celé odpoledne bavili tím, že jsem mu s ním třepala nad hlavou, váleli jsme se v posteli a smáli se.

jak zabavit batole

Hodila jsem ho do koše na hračky a tajně doufala, že si ho třeba jednou všimne. K mému překvapení mi ho druhý den přinesl se slovy máma, máma a chtěl, abych mu ty knoflíky rozepínala. Přitom ukazoval na ty moje na pyžamu a mě hřála myšlenka, že jednak ví, co je knoflík, ale hlavně to, že ocenil, že jsem mu to vyrobila já. Denně nosí řetěz hrdě po bytě a já jsem šťastná, že jsem s ním nakonec vážně zabodovala. Sedne si s ním na gauč, točí knoflíky a pak chce, abych mu s tím pomohla. Jen ho budu muset brzy předělat, protože bílý flauš není moc praktický.

jak zabavit batole

jak zabavit batole

Co budete na výrobu potřebovat

Velké barevné knoflíky (lepší by byly všechny v jedné velikosti).

Hrubší flauš, případně jinou pevnou látku, která by se netřepila.

Nůžky, jehlu a nit.

jak zabavit batole

Výroba je opravdu jednoduchá. Z flauše nastříháte stejně dlouhé proužky. Široké na velikost knoflíku. Na jednu stranu proužku našijete knoflík a na druhé prostřihnete dírku. Pak už jen zapínáte a spojujete v jeden dlouhý řetěz.

jak zabavit batole

Vyzkoušejte a dejte vědět, co na to Vaše batole. Pokud se Vám článek líbil, budu ráda za sdílení a samozřejmě i za další tipy, čím bavíte batolata Vy.

Mějte se hezky a nezapomeňte nás sledovat i na Facebooku a Instagramu.

Vaše Žanet

 

2 thoughts on “Jednoduchý tip, jak zabavit batole

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *