Na skok do Budapešti

O výletě do Budapešti jsem uvažovala již delší dobu. Jako malá jsem tam prý s rodiči jezdívala docela často, ale bohužel si z toho nic nepamatuji. Slyšela jsem, že je dost podobná Praze a podle toho, co jsem viděla, to je pravda, i když Praha je krásnější. Té se nic nevyrovná. Nedávno jsme navštívili manželovy rodiče na Slovensku, a tak se výlet na skok do Budapešti sám nabízel. Nejsem bohužel z těch, kteří by si ráno přivstali, jediná výjimka je Metzingen, o kterém jsem psala v jednom z posledních článků zde. Vyjeli jsme nakonec až před polednem a nebylo tedy tolik času, abychom si všechno důkladně prošli. Navíc bylo strašné vedro, takže chodit celý den po městě by stejně nebylo dobré. Už teď ale vím, že se tam brzy zase vrátíme a hodláme toho prozkoumat mnohem víc. 

Budapešť nemá všechny památky blízko sebe jako například Praha, takže jsme si museli vybrat jen jedno místo, kam se ten den podíváme. Naše kroky nejprve směřovaly k Rybářské bašťě, odkud je krásný výhled na druhou stranu řeky a poté jsme se prošli okolo Královského paláce. V hradním komplexu se totiž nachází vše, co stojí za vidění a co byste rozhodně neměli vynechat, pokud se do Budapešti vydáte. Zajímavé historické budovy, galerie, muzea, ale i restaurace nebo třeba Starbucks. Dnes je to tedy jen taková malá ochutnávka toho, co jsme viděli.

Ja_765x574

První zastávka byla Rybářská bašta, která vás okouzlí svojí architekturou. Za mnou je vidět jezdecká socha svatého Štěpána.

Veza_765x1020

Z Rybářské bašty byl krásný výhled na Parlament. Velkou monumentální stavbu, kterou Maďaři pojali opravdu ve velkém. Akorát ji na fotce nevidíte, protože tam stojím ve výhledu.

Panorama_765x765

Ja_765x765

Od vyhlídky jsme se přesunuli k Hradnímu vrchu. I v Praze čas od času zajdeme na procházku okolo Hradu. Má to svoje kouzlo. Většinou když přijede nějaká návštěva, je bereme tam. Na první pohled mě jejich Hrad uchvátil, ale ten pražský je přeci jen o něco lepší.

Vlajky_765x574

Bucik_765x574

Orol_765x677

V prostorách Královského paláce najdete i Národní galerii. Na její prohlídku bychom ale potřebovali minimálně celý den.

Hrad_765x639

V hradním areálu se nachází i nejvýznamnější kostel v celém Maďarsku, Matyášův chrám. 

Kostol_765x638

Kostol_765x1240

Na závěr mám jeden tip, když se rozhodnete použít místní bankomat. Překvapilo mě totiž, že když vybíráte peníze z bankomatu, tak jako nejnižší částku vám to nabídne asi 60.000 forintů, což je ale v přepočtu skoro 7.000 korun a to není málo. Proto raději zvolte variantu výběru v eurech.

Příště prozkoumáme druhou stranu řeky a také by mě zajímalo, jak vypadá nejkrásnější budapešťská ulice, která je prý dva a půl kilometru dlouhá a postavená podle vzoru pařížských bulvárů. Budu ráda, když mi napíšete i vaše tipy, kam se příště máme v Budapešti podívat.

Vaše Žanet

6 thoughts on “Na skok do Budapešti

  1. Martina

    Krásný fotky😍 a opět děkujeme za inspiraci a letní pohodu, která je cítit z fotek a článku👍👠

  2. Ver.

    Ta architektura je opravdu zajímavá. Nemám v oblibě městskou turistiku, ale kdybych měla možnost, určitě bych se minimálně na tu rybářskou baštu šla podívat 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *