motherbox

Příběh Motherboxu aneb jeden splněný sen

Vždycky mě zajímaly příběhy lidí, kteří se nebáli jít za svým snem. Jeden takový bych vám dnes ráda představila. Mám to štěstí, že mám kolem sebe spoustu přátel, kteří mě inspirují a nabíjí pozitivní enerigií. Martinu znám už delší dobu, ale začaly jsme se spolu hodně bavit, až když jsme byly obě těhotné. To nás spojilo a od té doby jsme nerozlučná dvojka. Pomáháme si a motivujeme se ve všem. Nebýt jí, možná bych ani nerozjela tento blog, za což jsem jí moc vděčná. Pamatuji si, jak mi denně říkávala, ať už konečně něco napíšu a dokud ne, tak se s ní nesmím bavit. Samozřejmě vtipkovala. Vzájemně jsme se podporovaly a denně promýšlely její úžasný projekt Motherbox. Co to vlastně je a jak to funguje, se dozvíte přímo od ní. Rozhodla jsem se jí pro vás trošku vyzpovídat. Je úžasné, když se někdo rozhodne, že si založí vlastní podnikání. Žádné začátky nejsou jednoduché a chce to hodně odvahy, odříkání, času a trpělivosti. 

Čím dál častěji se setkávám s lidmi, kteří se nebáli založit si vlastní firmu. Musí to být hrozně osvobozující. Myslím, že každý na to aspoň jednou pomyslel, že jaké by to bylo, kdyby byl pánem svého času a nemusel denně vstávat do práce a pracovat pro druhé. Věřte, že já na to už nějaký ten pátek myslím denno denně:) Dost se to zintenzivňuje co jsem na mateřské. Nechci jen vozit dítě do školky a ze školky. Pospíchat do práce a doma si ho ani pořádně neužít. Tahle představa mě poslední dobou vážně děsí. Vím, že to tak má většina lidí, a možná je to ani netrápí, ale jsme to přece my, kdo děláme životní rozhodnutí, tak proč pro jednou nevystoupit z komfortní zóny a nepustit se do neznáma. Rozjíždět něco na mateřské je ohromně náročné, hlavně na čas, ale když na konci toho všeho úsilí čeká absolutní svoboda, tak to za to stojí. Já měla krásné dětství, protože rodiče podnikali a měli na nás spoustu času. Někdy to byl opruz, jezdit s nimi na několik dovolených ročně, protože jako dítě bych byla raději někde se spolužáky na táboře, ale dnes vím, že to mysleli dobře. Chtěli pro nás spoustu zážitků a to se jim povedlo. Není nutné objíždět svět, ale chci být se svým synem teď a tady a na to potřebuji být v pohodě a mít čas. Ten běží rychle, brzy mě pošle do háje, tak ještě než přijde puberta, bych s ním ráda něco zažila. Třeba skákat v holínkách do kaluží a sledovat, kam až voda vyšplíchne. Stavět si domácí bunkry v obýváku, lozit po stromech, nechat se prostě jen tak unést. Já si podobné detaily z dětství pamatuji dodnes. Stejné bych chtěla pro svého syna. O víkendech můžeme jezdit na výlety a ukazovat mu svět.

Snít je krásné. Neříkám, že podnikání je procházka růžovou zahradou. Samozřejmě vím, že k cestě za úspěchem vede často trnitá cesta, ale důležité je nevzdávat to. Proto strašně fandím Martině, která na té cestě už nějaký ten pátek je a myslím, že má zatím nakročeno víc než dobře. Tak pojďme ji už konečně vyzpovídat.

Jak se zrodila myšlenka Motherboxu?

Všechno začalo když jsem otěhotněla. Stále jsem přemýšlela, jak uplatnit moje dosavadní zkušenosti pro vlastní podnikání. Věděla jsem, že se budu chtít věnovat hlavně svojí dceři a začít něco svého byla tedy jasná volba. Jako těhotná jsem se dostávala k různým firmám, které se zaměřují na těhotenství a mateřství a využívala jejich služby a produkty, ať už kosmetické, různé vouchery na plavání nebo masáže. Napadlo mě, že by nebylo vůbec špatné to celé nějak propojit a vytvořit z toho nějaký projekt. Hodně jsem v té době cestovala do zahraničí. Například do Londýna, kde mě inspiroval jejich krabičkový svět, který je tam dost rozšířený.

U nás nic podobného není? Jak to přesně funguje? 

Tím, že jsem si vším sama prošla, jsem zjistila, že je u nás stále díra na trhu a opravdu u nás nic takového není. Existují nějaké krabičky s jídlem nebo do porodnice, které jsou zadarmo, ale ty jsou propagačního charakteru a obsahují spoustu slevových kupónů. Je to taková pozornost pro ženu, která odchází z porodnice. Motherbox je nastavený jinak, je to formou členství a dárkových balení. Vymyslela jsem dárkové krabičky, jejichž cílem je hýčkat nastávající a čerstvé maminky. Každý měsíc vyberu ty nejlepší produkty a vouchery na služby spojené s mateřstvím. Zabalím je do luxusní krabičky a doručím mamince až domů. Motherbox je skvělý dárek, kterým můžete potěšit těhotné a čerstvé maminky ve svém okolí. Manželku, kamarádku nebo třeba kolegyni. Rozmazlování v podobě Motherboxu si ale samozřejmě může maminka koupit i pro sebe.

Jaké to je odstartovat svůj vlastní projekt?

Je to úžasné, protože celý život jsem měla sen, že chci světu něco předat a být v něčem dobrá a užitečná. Chtěla jsem se o něco starat, pečovat a ty krabičky, to je vlastně seskupení celého mého života. Dokážu se postarat o klienty, zorganizovat pro ně eventy, mít to krásně zabalené a dělat radost čerstvým maminkám. Sama jsem čerstvou matkou a dokážu se vcítit do role zákazníka. Vím, že mě ale čeká ještě hodně práce. Navíc plánuji Motherbox rozšířit o členství a každý měsíc zvát maminky na různé zajímavé akce. Těší mě, že mám kolem sebe dobré lidi, kteří mi pomohli celý projekt rozjet. Jsem ráda, že mám něco svého, že se stále rozvíjím. Obohacuje mě to a nemám pak pocit, že mi v životě něco uniká. Soukromý život mi nechybí, protože toto mě hodně naplňuje.

Máš miminko. Je náročné to skloubit dohromady? Co to vůbec obnáší, pracovat při mateřské? 

Je to hodně náročné a kolikrát jsem si musela udělat úplnou pauzu, abych to všechno vstřebala a zvládla, ale zároveň je to hrozný motor, je to krásné a jsem na sebe pyšná. Na druhou stranu bych se chtěla věnovat hlavně svojí dceři, takže věčně bojuji s časem. Starat se o miminko je 24 hodin pozornosti, všechno je nové, všechno trvá, je toho psychicky na ženu dost. Někdy jsem hodně pod tlakem. Jsou dny, kdy běhám s telefonem z jedné místnosti do druhé a v rychlosti se oblékám do elegantního v době mezi kojením a pak zase rychle zpět do domácího. Nikdy totiž nevynechám procházku s kočárkem, ale často u toho musím zvedat telefony, i když bych si ráda jen sedla a zastavila se. Skloubit to všechno dohromady není jednoduché, ale ta vidina toho, že budu mít něco svého, co třeba i přenechám dceři, to mě žene kupředu. Přítel mi pořídil velkou tabuli, kam si zapisuji všechny důležité věci, jako plánované schůzky, telefonáty nebo jaké partnery chci oslovit. Dobrá organizace je základ všeho. Vždy když mě něco napadlo si to hned zapíšu a nemusím se pak bát, že bych to zapomněla. Udržuji si tak čistou hlavu. Moje priorita je Laurinka. Mám štěstí, že mám vedle nás maminku, která mi občas pomáhá, i když do toho ještě pracuje.

Máš nějakou radu pro ty, kteří chtějí rozjet vlastní podnikání?

Nejlepší rada je, aby to rozjeli ještě předtím, než porodí nebo ještě lépe, než otěhotní. Potom už je toho strašně moc a člověk se pak vůbec nezastaví. Doporučuji zařídit to nejdůležitější, jako je web, nastavit technické parametry nebo probrat důležité věci s právníky. Ta příprava realizace zabere nejvíc času. Pak už to můžete udržovat a vyřizovat třeba telefonáty při kojení. Hlavně se obrňte trpělivostí. Opklopte se lidmi, kteří vás budou podporovat. Někdy musíte překonat sama sebe a dělat třeba věci, do kterých se vám nechce. Pak je dobré mít poblíž někoho, kdo vám dodá sílu a nakopne vás. Na to, abyste něco rozjeli nemusíte mít miliony, ale co potřebujete je dobrý nápad.

Inspiroval vás tento článek? Zkuste si někdy představit, jak se probouzíte do vašeho ideálního dne. Jak by přesně vypadal? Všechno většinou začne myšlenkou. Nebojte se fantazírovat. Věřte, že pak se začnou dít věci.

Pokud vás příběh Motherboxu zaujal a chcete si udělat radost, pojďte si zasoutěžit. Jednu krabičku bych vám ráda věnovala. Soutěž poběží ode dneška a skončí za týden, tj. 5. 8. 2016, kdy vyhlásím jednoho výherce. Nepropásněte šanci a běžte na moji Facebookovou stránku Heels and baby powder, kde se dozvíte podmínky soutěže. Držím vám palce a přeji hodně štěstí.

A pokud nevyhrajete, nezoufejte. Motherbox si můžete koupit na stránkách www.motherbox.cz.

Vaše Žanet

2 thoughts on “Příběh Motherboxu aneb jeden splněný sen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *