První botičky

První krůčky jsou v životě dítěte snad největším milníkem. A pro mě je tento moment zároveň i největší otázkou, a to jaké vybrat první botičky, aby splňovaly všechny normy, respektovaly zdravý vývoj nožky a samozřejmě, aby i dobře vypadaly. Dávno nám Zolinko vyrostl z prvních kočárkových botiček a už mu nejsou ani Lodger capáčky, které nosil od podzimu do jara, a na které nedám absolutně dopustit. Zvažovala jsem, že mu koupím nové, ale je na čase začít nosit opravdové boty, protože zrovna na Velikonoce nás překvapil svými prvními samostatnými krůčky. 

Dlouhé měsíce jen obchází nábytek a sem tam se sám postaví v prostoru. První krůčky byly už na spadnutí, a proto jsem naštěstí zavčas pořídila pár botiček, abychom byli připraveni na to, až mi jednoho dne vystoupí z kočárku a bude chtít jít vedle něj.

O prvních botičkách jsem toho načetla dost a myslím, že i ten kdo nemá dítě ví, že první obuv nemůže být jen tak ledajaká. Pro zdravý vývoj je samozřejmě nejlepší, když dítě chodí z počátku naboso, ale to platí jen o chození po koberci anebo v létě po trávě. Vzhledem k tomu, že u nás převládá spíš plovoučka a protiskluzové ponožky nikdy na noze nevydrží, je lepší pořídit botičky, aby se jednak dítě nenachladilo, ale hlavně aby se mu správně formovala nožní klenba. No je to celkem věda.

SONY DSC

Na doma a do kočárku jsou podle mě nejlepší kožené capáčky. My jsme vsadili na jistotu a pořídili botičky Lodger Walker. Splňují totiž všechno, co se od prvních botiček očekává. Jsou lehké, mají ohebnou neklouzavou podrážku, jsou kotníkové, takže poskytují dobrou oporu a v neposlední řadě jsou i prodyšné. Všude se píše, že botička by měla být ideálně i celokožená a to tyhle capáčky jsou, takže za mě jasná volba. Jsou ideální na jaro, protože díky jemnému kožíšku, který je uvnitř, drží nožky pěkně v teple, ale zároveň jim dovoluje dýchat. Výhodou je, že jsou z nezávadných materiálů. Mají jedinou nevýhodou. Velmi rychle se zašpiní. Kůže je opravdu citlivá. Kdybych je kupovala znovu, vezmu raději ty tmavé.

Daleko horší je to s výběrem pevných bot na opravdové chození. Dost jsem bojovala, abych nakonec vybrala i boty, které budou splňovat vše výše popsané a zároveň se mi budou líbit. Nejprve jsem však koupila dvoje trendy boty, které sice nejsou kotníkové, tudíž zřejmě nevhodné, ale jsou kožené, luxusně zpracované, vyrobené v Itálii, jsou z jemné kůže a Zolinkův botník by se bez nich prostě neobešel.

SONY DSC

Zaujaly mě boty Roberto Cavalli a k nim jsem samozřejmě musela koupit i jedny Hugo Boss. Jako miminko měl svoje první botičky do kočárku také od Bosse, takže jinak to zkrátka nešlo. I tak si ale myslím, že to tyhle značky mají promyšlené a nebojím se, že by občasné nošení nějak noze škodilo.

SONY DSC

Ovšem abych měla klidné svědomí a boty na běhání jak se patří, tak jsem sbírku botiček rozšířila ještě o ty pořádné, tedy doufám, že jsou. Je to značka Emel, kterou prodává Ondálek. Skoro žádné jejich boty se mi nelíbily, až na jedny. Hádejte.

SONY DSC

Ano, miluju hvězdičky. Jenže pozor, tyhle botky jsou chváleny ortopedy. Jsou z jemné italské kůže, velmi precizně ručně vyrobené, takže to už si vyžádalo moji pozornost. Zase jsem vzala světle šedé. Asi budu litovat, až v nich bude běhat se sousedovic klukama před domem a válet se na pískovišti, ale co.

SONY DSC

Když někdy vidím, v čem děti běhají a co všechno prodávají, tak si říkám, jestli to moc neprožívám. Jenže podle mě není úplně jedno v čem dítě začne chodit. Co myslíte vy? Jaké jsou vaše zkušenosti s prvními botičkami? Dejte mi vědět a nezapomeňte mě sledovat i na Facebooku nebo Instagramu. Budete tak mít vždy přehled o nových příspěvcích.

Vaše Žanet

 

 

One thought on “První botičky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *