Příkrmy Ella’s Kitchen

Každý chce pro své dítě jen to nejlepší a přesně to chtěl i jeden táta, kterého inspirovala jeho dcera Ella, aby vytvořil bio příkrmy, které budou děti milovat. Aby měly k jídlu hezký vztah, jedly víc zeleniny a ukázal jim, že zdravé jídlo může být i zábavné, chutné a cool. Přesně takové jsou příkrmy Ella’s Kitchen, které mě na první pohled upoutaly originálním designem a vtipnými názvy. Prostě něco jiného, než jsem do té doby viděla. Poprvé jsem je objevila v Londýně. Samozřejmě bych raději vařila, ale náš malý gurmán na to má jiný názor. 

Proto jsem vždycky ráda, když najdu nějakou značku, která má konkrétní filosofii a jejichž sortiment třeba není tak široký, ale za to se nesnaží za každou cenu dělat všechno ze všeho. Mě nejvíc zaujalo, že hodně pracují s luštěninami a příkrmy umí parádně dochutit. Z Londýna jsem si dovezla pár kapsiček s různými kombinacemi zeleniny a fazolí nebo čočkou. Mrzí mě, že jsem jich nepřivezla víc, tyhle příkrmy u nás totiž neseženete. Nicméně výrobky Ella’s Kitchen prodává Rohlik.cz a Feedo.cz, ovšem pouze některé druhy.

SONY DSC

Nejsou to zrovna nejlevnější příkrmy (u nás, v Anglii stojí polovinu), takže je kupuji jen občas, ale oblíbila jsem si pár druhů a ty bych vám ráda představila. Jedná se o čistě zeleninové nebo masovo-zeleninové příkrmy. Ovocnou kapsičku jsem koupila jen jednu, spíš na zkoušku. Přijde mi škoda kupovat ovocné přesnídávky, navíc jednodruhové, když může jíst čerstvé ovoce.

Ze všech vyzkoušených Ella’s Kitchen příkrmů vede Karibské kuře a ne náhodou má v názvu, že je totálně cool. Je vhodné od 10. měsíce a mezi příkrmy, které obsahují kuře, podle mě nemá konkurenci. Voní i chutná opravdu exoticky, obsahuje mango, směs koření jako je curry, kurkuma, skořici a koriandr, a také brambory na malé kostičky, které jdou případně lehce rozmačkat. Přijde vám to jako divočina? Toho koření je tam tak málo, že to opravdu neškodí a malý zlikviduje misku během chvilky.

Rajčatové těstoviny se zeleninou voněly krásně po rajčatech a v příkrmu jich bylo 40%. Bohužel mám podezření, že právě po nich se malý ten týden osypal. Doktor konstatoval, že to může být alergie na potraviny a jediná nová věc v jeho jídelníčku byl právě tento příkrm. Škoda, protože oproti jiným podobným příkrmům, měl skutečně rajčatovou chuť.

Těšila jsem se, až vyzkouším Thajské kari, ale to mě bohužel velmi zklamalo. Příkrm jako takový byl docela chutný, ale nijak zvlášť nevoněl, kokosové mléko jsem tam necítila a co jsem nepochopila, proč je na českých etiketách napsáno, že obsahuje rýži basmati, když tam po rýži není ani památky. On totiž výrobce žádnou rýži nikde neuvádí. Kari obsahuje těstoviny. Příkrm mi dost připomínal chutí i vizuálně těstoviny se zeleninou od Hippu. Rozdíl v ceně je však znatelný. Naštěstí mi malý začal jíst i to, co uvařím ze zeleniny já, takže čiště zeleninové už nekupuji.

Ella’s Kitchen – Thajské Kari

Zaujaly mě příkrmy Špagety Bolognese a Kuře se sladkou kukuřičnou kaší. První z nich se u nás prodává ve dvou verzích. Pro 7. měsíční a 10. měsíční děti. Já koupila verzi pro starší mimina, kde už jsou větší kousky špaget. Líbí se mi, že je v příkrmu 10% masa. Obsahuje však i 4% hub, což mě překvapilo. Co jsem četla, tak se dětem houby v prvních letech nedoporučují. Druhý z příkrmů, který mě oslovil, obsahoval dokonce 12% kuřecího masa. Jiné značky většinou obsahují tak 8%. Vzhledem k tomu, že masové příkrmy podávám spíš kupované, tak to velmi vítám.

Kladně hodnotím i ovocný příkrm Dětská rýže – Hruška a jablko, ale jak jsem už psala, dávám teď přednost čerstvému ovoci.

Pokud chcete, aby vaše dítě zkusilo něco nového, tak s těmito příkrmy určitě neuděláte chybu. Oproti ostatním příkrmům na trhu jsou opravdu výjimečné svými kombinacemi chutí a minimálně vás mohou inspirovat i při vaření.

Jakého máte vy favorita mezi příkrmy? Dejte mi vědět.

Sledujte můj blog i na Facebooku nebo Instagramu. Budete tak mít vždy přehled o nových příspěvcích.

Vaše Žanet

2 thoughts on “Příkrmy Ella’s Kitchen

  1. Markét

    Musím říci, že to jídlo vypadá moc dobře a věřím, že i dobře chutná…s druhou dcerou nastal pro mě úplně jiný režim co se jidla týká. Od třičtvrtě roka jí dalo by se říci s nami…nesnesla pomyšlení, že ji něco jiného než my. Takže jsem vařila neochucena jidla, ktere jsme si na talíři doladili. Od roka solim, ale snažím se méně a ji všechno s nami. Ale moje oblíbené skleničky byly od hami, třeba tuňak s cuketou byl moc dobrý, od roka jsem první dceři kupovala boloňe, ty ji moc chutnali. Snažila jsem se vždy kupovat prikrmy, z takových surovin, které běžně doma nemám. Takže zvěřina, právě ten tunak apod. Když jsem vařila tak to taky moc úspěch nemělo, ale dochucovala jsem třeba i nějakými bylinkami a hned to mělo jiný úspěch😉. Ovocné jsem koupila málokdy, žijeme na vesnici, takže bio máme od babiček. Ale když nebylo zbytí, tak třeba oblíbené byly boruvky právě od hami. Ty houby mě p4 překvapily, taky žiju v domnění, že se dětem dávat nemají…druhá dcerka je teda jí, ona se ničeho neboji🙂

    • Žanet | Heels and baby powder

      Ahoj Markét, tak to docela i závidím, že jedla malá to co vy. Zolouš sice pokukuje a dal by si, ale má problém s čímkoliv, co není rozmixované – v příkrmu, ale chlebík, křupky, sušenky, to mu kupodivu nevadí. Dnes snědl i kousek okurky, což je úspěch. Pořád si říkám, kdy se to zlomí a začne jíst větší kousky od všeho. Lesní směs od Hami je fajn, ale jinak mi to všechno přišlo, že to nemá moc šmrnc. Nejlepší je prostě BabyBio a tyhle Ella’s Kitchen. Teď jsem se do toho ale fakt vložila a vygooglila spoustu zajímavých zdravých receptů, takže budu vařit a vařit a něco z toho snad vzejde:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *