Alžběta Vozárová, Delibety, Chutě československé kuchyně, kuchařka, soutěž, giveaway

SOUTĚŽ o kuchařku Chutě československé kuchyně

Pokud začínáte mít dojem, že se ze mě stává foodblogerka, tak vás mohu uklidnit, že takové ambice nemám, i když vaření mám moc ráda a ještě raději jídlo fotím. Nicméně, na vaření i foodstyling je zde specialista někdo jiný. Je to moje kamarádka Bety z blogu Delibety, která nedávno vydala svoji první kuchařku. Ta bude v prodeji až od příštího roku, ale vy máte jedinečnou šanci si o 2 výtisky zasoutěžit. Ráda bych vás provedla recepty a představila vám kuchařku trošku z blízka. Pojďme jí tedy společně nakouknout pod pokličku. 

Autorka Bety není jen foodblogerka, ale také vášnivá cestovatelka a fotografka. Živí ji marketing, ale láska k jídlu ji provázela celý život. Už jako dítě ráda pomáhala v kuchyni a právě tyto zkušenosti a vzpomínky ji časem přivedly k založení svého vlastního blogu. Ten vznikl v průběhu roku 2015. Oblíbila si zdravý životní styl a vždy se i klasické pokrmy snaží vylepšit nějakou zdravější alternativou. Miluje bryndzové pirohy od mámy a spoustu dalších věcí, které vám prozradí na svém blogu zde.

Alžběta Vozárová, Delibety, Chutě československé kuchyně, kuchařka, soutěž, giveaway

Právě chutě, které má spojené s dětstvím, promítla do své kuchařské knihy. S oblibou používá lokální suroviny a doma vypěstovanou zeleninu, protože jak říká, není nad vůni čerstvých bylinek ze záhonu.

Kuchařku tvoří 5 částí a najdete v ní přes 50 receptů. Všechny fotky, recepty i foodstyling si připravovala sama, za což jí patří obrovský obdiv. Je to téměř roční projekt, čili hodiny práce, víkendy v kuchyni a noci strávené u počítače. Většina receptů je úplně nových, jen málo z nich můžete najít i na blogu. Jsou to převážně recepty, které se dědí po generace a vařily je její tety i babičky. Zajímavé je, že některé recepty píše ve slovenštině a jiné v češtině.

Alžběta Vozárová, Delibety, Chutě československé kuchyně, kuchařka, soutěž, giveaway

Recepty jsou sestavené z jednoduše dostupných surovin, ať už je nakupujete kdekoliv. V první části knihy se Bety věnuje snídaním, protože jsou základem dne. Trendy zdravé kuchyně ji ovlivnily natolik, že se rozhodla do kuchařky zakomponovat i pár receptů na ovesné kaše a smoothie. V druhé kapitole jsou polévky. Jak říká její otec, oběd bez polévky není obědem. Najdete zde nestárnoucí nedělní klasiku našich maminek a babiček nebo recept na tradiční vánoční rybí polévku.

Alžběta Vozárová, Delibety, Chutě československé kuchyně, kuchařka, soutěž, giveaway

Třetí kapitola obsahuje hlavní chody a ty tvoří základ slovenské a české kuchyně. Čekají vás pirohy, halušky anebo vepřo knedlo zelo. Když mi Bety oznámila, že kuchařka je na světe, první na co jsem se zeptala bylo to, zda je tam i moje oblíbená koprovka. Co myslíte?

Alžběta Vozárová, Delibety, Chutě československé kuchyně, kuchařka, soutěž, giveaway

Alžběta Vozárová, Delibety, Chutě československé kuchyně, kuchařka, soutěž, giveaway

Čtvrtou kapitolu nazvanou Speciality ocení gurmáni a požitkáři. Já se chystám vyrobit si domácí müsli tyčinky. Vy můžete zkusit třeba cibulové čatní nebo vaječný koňak.

Poslední kapitolou jsou Moučníky. A myslím, že na ty je Bety největší expert. Ona by vám doporučila mrkvový koláč z pohankové mouky, ale já mám lepší tip. Protože se blíží Vánoce, určitě by vás potěšil recept na Mini vánočky s mandličkami. Tento recept najdete i na blogu a já se do pečení rozhodně před Štědrým dnem pustím.

Mini vianočky s mandličkami a hrozienkami, Alžběta Vozárová, Delibety

Pokud jste dočetli až sem, můžete právě nyní vyhrát 2 kuchařky pod vánoční stromeček. Soutěže budou totiž hned 2 a poběží zároveň na Facebooku i Instagramu.

Co pro výhru musíte udělat?

Pravidla pro soutěž na Instagramu najdete na mém profilu @heelsandbabypowder pod fotkou kuchařky.

Pravidla pro soutěž na Facebooku jsou zde:

  1. Dejte „to se mi líbí“ stránce Heels and baby powder.
  2. Dejte „to se mi líbí“ stránce Delibety.
  3. Do komentáře pod soutěžní příspěvěk na mém Facebooku ZDE mi napište, kolik kategorií receptů má Bety na svém blogu. Odpověď najdete na hlavní stránce blogu Delibety.
  4. V komentáři také označte jednu osobu, které byste kuchařku rádi věnovali nebo komu by se mohla líbit. Každý může vložit pouze jeden komentář.

Soutěže budou trvat do čtvrtka 14. 12. 2017. Výherci budou vybráni náhodně pomocí aplikace Random. Jednoho vyhlásím na Facebooku a druhého ve Stories na Instagramu. Budu ráda, když budete příspěvek sdílet mezi svými přáteli.

Přeji Vám hodně štěstí!

Vaše Žanet

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *