Radosti, srpen, levandulové pole, Cotswold

Srpnové radosti

Srpen je můj narozeninový měsíc. Proto je oblíbený a tak není divu, že jsem se na něj fakt těšila. Na narozeniny jsem nic speciálního neplánovala, protože jsme hned na začátku měsíce odletěli do Londýna, ale o to víc mě překvapila krásná oslava včetně dortu se svíčkami, balonkem a vším, co k oslavám patří. Manžel mi vyrazil dech dárkem, který bych ani ve snu nečekala, když přede mě postavil krabičku Hermès. Okomentoval to tak, že jeden náramek je prostě málo. Svatá pravda. Brala bych je všechny! Srpen nám začal pohádkově v naprosto dechberoucím Cotswoldu, o kterém už chystám článek. Na to si rozhodně počkejte. 

Srpen je také měsíc našeho výročí svatby a po dlouhé době jsme si vyrazili na večeři jen ve dvou. Chtěla jsem někam, kam bychom večer nevzali Zolinka a jasná volba padla na SaSaZu. Milujeme asijskou kuchyni. Pokud se tam vydáte, rozhodně doporučuji vyzkoušet tresku v roti peci s galangal kemiri omáčkou a mořského ďase s krevetou v panko strouhance s kokosovou omáčkou a koriandrem. Bože, musíme zase zajít. Tentokrát ale malého bereme s sebou. O víkendech totiž pořádají rodinné neděle a v době od 12:00 do 16:00 zajišťují program dětem různého věku. Mohou se zúčastnit i vaření s kuchaři SaSaZu a namíchat si vlastní milkshake. Chystáme se tam už asi tak půl roku, ale na podzim to určitě klapne.

Největší radost mám z toho, že jsem konečně dopsala mé veledílo o naší okružní plavbě po Středozemním moři. Můj nejdelší a nejvýživnější článek. Ještě větší radost mám z vašich reakcí. Těší mě, že sdílíte moje nadšení a jsem zvědavá, kdo z vás se příští rok na loď vydá.

Pomalu se začínám připravovat na podzim. Letos poprvé se ho jaksi nemůžu dočkat. Hned jak jsem viděla, že už prodávají vřes, vzali jsme Obi útokem a komplet předělali terasu. Máme nové květináče a kytky už mám laděné v podzimním duchu. Na Pinterestu mám novou nástěnku Fall Inspiration, kam si kromě balkonových aranžmá (mimochodem, je tam i ten náš), ukládám dýně na všechny způsoby a už se těším, jak si to brzy doma vyzdobím.

Udělala jsem si úklid ve skříni a už nachystala všechny svetry. Objevila jsem pár starších kousků, které už upadly v zapomnění, ale ještě jim hodlám vdechnout nový život. Nejspíš k nim ale budu potřebovat něco nového na oživení. Ne že by mi chyběly boty, ale strašně se mi líbí tyto. Anebo tato barva, tu rozhodně ještě nemám. Akorát jsem pořád na mateřské, takže bych to spíš viděla na nějaké z Metzingenu.

Když jsem tak brouzdala po botech, narazila jsem na něco, co je přinejmenším dost znepokojivé. Balenciaga má hodně zvláštní modely, ale konkrétně toto mi hlava nebere. Anebo toto, pokud chceš být rebel. Nejdřív jsem si myslela, že to je vtip, ale ono to má asi zákazníky, protože ty boty jsou někde už skoro vyprodaný. Svět se nejspíš zbláznil. A ta cena! Nechci se dotknout vyznavačů Crocsů, ale já prostě tento typ bot nikdy nepochopím, protože mi přijdou dost nevkusný a na ženskosti rozhodně nepřidávají. No vážně, šli byste do něčeho takovýho?

Vzhledem k tomu, že příští týden je poslední prázdninový a pak nám zase začnou kroužky, snažím se trochu líp zorganizovat, abych nebyla v šoku až to všechno vypukne. Chystám si jídelníčky, třídím malému oblečení a taky je na čase naplánovat nějaké doktory, zubaře a zkrátka záležitosti, které člověk strašně rád odkládá. V tomhle já jsem expert. Nejspíš všichni znáte pravidlo jedné minuty. Ten moment, kdy rychle roztřídíte poštu, naplníte myčku, hodíte pračku, ustelete, zkrátka děláte činnosti, které zaberou jen pouhou minutu a jsou hotové. Nekupí se a nevalí se pak na vás ze všech stran. Mně tohle nejvíc funguje v kuchyni, kdy si ani neuvědomuju, že uklízím, dělám všechno automaticky, každá věc má své místo a než dovařím, je uklizeno. Kéž by mi tohle pravidlo stoprocentně fungovalo i v jiných částech bytu.

Co tím chci ale říct. Že jsem nedávno objevila i pravidlo jedné hodiny. Princip je podobný. Jako u pravidel dvou minut, deseti minut. Vždycky to někdo nějak nazve, ale ať už si na určité věci vyčleníte jakýkoliv čas, je fajn v tom mít řád a opravdu si každý týden najít přesně vymezenou dobu (protože termíny pomáhají), kdy vyřídíte všechny ty schůzky, doktory, objednávky, to co se za týden nashromáždilo. Tohle je teď moje podzimní výzva. Najít si každý týden tu hodinu a opravdu to dělat. Myslím, že za ten dobrý pocit to stojí. Příště dám vědět, jak si vedu.

Mějte se krásně a těšte se na příští týden, protože pro vás chystám jeden praktický článek.

Vaše Žanet

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *