Zolinkovy 1. narozeniny

A je to tady! Máme za sebou Zolinkovu první oslavu narozenin. Bylo to parádní a ještě mnohem lepší, než v mých představách. Dlouho dopředu jsem přemýšlela, jak to celé pojmu, aby měl krásnou oslavu, užil si to a minimálně ten den věděl, že je všechno jinak. Je mi jasné, že celý život si to pamatovat nebude. Někdo říká, že je lepší udělat oslavu za rok, za dva, až bude mít rozum, že teď to nemá význam, ale já si to nemyslím. Vždyť jsou to první narozeniny a ty musí být výjimečné. 

Chtěla jsem, aby to byl jeho den. A tak to i bylo. Žádný kupovaný dort pro rodinu, víno a křupky. Na druhou stranu jsem letos ještě nezvala jeho vrstevníky. Zvažovala jsem to, ale z toho si myslím by opravdu rozum neměl. Nechali jsme to v rodinném kruhu a pozvali jen babi s dědou.

Slavili jsme celý den už od rána. V předvečer jeho narozenin rozmístili dekorace a v den D jen nafukovali balonky. Když ráno viděl, jak se náš obývák přes noc proměnil, zůstal na chvíli v úžasu. To bude super, až z oslav začne mít rozum, to se teprve vyřádím.

IMG_4629_clanek

Výběr dekorací byl docela oříšek. Na Amazonu seženete vkusné věci, ale většinou v celých sadách, které se spíš hodí pro větší oslavy s více dětmi. Proto jsem nakonec zamířila do Party obchodu v Letňanech. První dojem byl sice trošku rozpačitý, po pravdě jsem nevěřila, že bychom tam mohli koupit něco, co by k sobě ladilo, ale když tam strávíte nějaký čas, dá se tam vybrat. Rozhodně je lepší ty věci vidět, navíc na internetu mají v podstatě to stejné.

Odnesli jsme si bombu s heliem, přes dvacet balonků a jeden speciální s Mickey Mousem (manžel ho nechtěl, ale já na něm trvala). Girlandu s Happy Birthday, jednu vlaječkovou, spoustu stuh a jiné závěsné dekorace. Vlaječky, spirálky a nechyběl ani ohňostroj s motýlky a bublifuky. Koupili jsme i modré korunky s puntíky, ale pak na ně zapomněli, tak zůstanou na příští rok.

SONY DSC

Dort jsem vyráběla. Dlouho jsem řešila jak ho pojmu, protože receptů na dort, který se dá lehce zničit, je všude dost. Rozhodla jsem se pro nepečený, piškotový z jeho oblíbených BabyBio pomerančových piškotků, který jsem vrstvila krémem ze smetany, jogurtu a částečně i mascarpone. Zdobila ovocem a rozmixované ovoce bylo i uvnitř, takže se v něm mohl hrabat a klidně ho celý sníst.

SONY DSC

Dárků jsme moc nechtěli. Ty může dostávat celý rok, ale jeden z nich byl plánovaný ještě předtím, než se narodil.

SONY DSC

Jeho první autíčko. Jasnou volbou byl BMW Baby Racer III. Nemůžu se dočkat, až si budeme všichni před domem umývat to svoje. A Zolinko tam bude mít malý kyblíček a houbičku. Maluju si to? Neberte mi iluze. Na tohle se vážně těším.

SONY DSC

SONY DSC

Od našich dostal jarní bundičku Hugo Boss a od kamarádky parádní knížku Mouk. O té ještě uslyšíte.

SONY DSC

Nechyběla ani hračka, dřevěný vláček, který se dá celý složit z kostek a válečků. Miluje dřevěné hračky, vlastně jiné ho ani moc nazajímají. Z toho mám samozřejmě ohromnou radost. Tak jsem si to představovala. Ale nemyslete si, plastových máme plný koš.

SONY DSC

SONY DSC

Z máleho miminečka je batole a já vůbec nechápu, kam ten rok utekl a kde je to naše týždňové miminko. Najednou máme doma malého chlapíka, se kterým ale teprve začíná ta správná legrace. Dnes nechci být sentimentální, takže o mých pocitech v předvečer narozenin a o všech těch emocích, které se okolo točily, napíšu snad někdy příště.

Vaše Žanet

 8 thoughts on “Zolinkovy 1. narozeniny

 1. Slovanská máma

  To vypadá jako vydařený narozeninový den 😉 Dort je podle fotek k sežrání (to ten můj skončil v koši) a ten vláček se mi moc líbi, asi se po takové stavebnici také poohlédnu. Utíká to, my jsme slavili nedávno a batole je úplně jiný človíček než malé miminko 🙂 Přeji další pěkný, a hlavně zdravý rok!

 2. P.

  Krasne pojate narozeniny 😊
  Vse nejlepsi Zolinkovi. Odkud je prosim ten vlacek? Je nadherny. A BMW posilam tatinkovi, jako inspiraci 😊

  P.

 3. Jana

  Moc se mi líbí narozeninová výzdoba pro malého. A ten dort naprostá nádhera 😍 můžu se zeptat na recept?
  Zolíkovi vše nejlepší 🎈🎂🎈

  • Žanet | Heels and baby powder

   Děkuji. Dort je asi nejjednodušší na světě. Uvnitř je složený z piškotů, které jsem střídala s vrstvou krému (zakysaná smetana, jogurt a trochu cukru) a vrstvou rozmixovaného ovoce (jahody, maliny, borůvky a banán). Poslední vrstva byla z mascarpone a trochou jogurtu, aby to bylo pevné a stál na tom ten menší dortík. Všechno krásně změklo a malý si pochutnal. Trochu práce dá postavit okolo ty piškoty, takže je potřeba jeden po druhém zevnitř mazat a rovnou k nim stavět další piškoty, aby se to nesesypalo, pak už to jde v pohodě. Nakonec ovázat mašlí, ozdobit ovocem a je to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *