dovolená s dětmi, okružní plavba, výletní loď, MSC Seaview, PT Tours, MSC Cruises, zaoceánská loď, Středomoří, infinity bridge

Červencové a srpnové radosti | Dovolená na MSC Seaview a tipy na výlety

Už je to nějaký ten pátek, co jsme zpět z naší další báječné dovolené na výletní lodi. Letos to vyhrála MSC Seaview, jedna z těch nejnovějších lodí, která teprve loni vyplula poprvé. Vylepšili ji o řadu designových prvků a byla stvořena pro ty nejkrásnější výhledy. Nejspíš jste na sociálních sítích zaregistrovali moji fotku, jak stojím na skleněném mostě, pode mnou moře, za mnou moře. Nádhera! 

Letos jsme to vzali trochu víc na pohodu a tím myslím to, že jsme si vybrali o něco méně náročnou trasu jako posledně. Ono chodit v těch vedrech celý den po městech, jako je Řím nebo Barcelona, není úplně relaxační. Balanc musí být a tak jsme střídali města a pláže a snad poprvé si taky užívali dny na lodi. Na MSC Seaview je totiž parádní Aquaventure Park, obří vodní park se skluzavkami, tobogány, všude sice cáká voda, ale pro děti neskutečný zážitek. Pro nás dospělé byl zase zážitek vidět Monako, projíždět uličkami Monte Carla po okruhu Formule 1, vidět slavné Casino a střídání stráží u královského pláce. Všude čisto a krásno.

dovolená s dětmi, okružní plavba, výletní loď, MSC Seaview, PT Tours, MSC Cruises, zaoceánská loď, Středomoří, infinity bridge

Večery se nesly v duchu krásných západů slunce a divadelních představení, od okázalých show tanečnic z Broadwaye, přes zpěváky, akrobaty až po neskutečné vystoupení ve stylu electric dance, při kterém se mnohým tajil dech. Následovaly naše tanečky v oblíbeném klubu Haven Lounge nebo na hlavní promenádě, kde to některé dny fakt žilo. Atmosféra, kde se malí i velcí pohupují v rytmu remixu Bon Joviho Livin‘ on a prayer, vás prostě strhne.

Pokud chcete zažít aspoň kousek té atmosféry, vidět, kde všude jsme se plavili, tak se podívejte na Instagram heelsandbabypowder, kde jsem uložila do výběrů všechny Stories z lodi, celkem 100 fotek a videí. Je to hned v prvním kolečku pod názvem MSC Seaview. Něco málo je i na Facebooku v jednom příspěvku z poloviny července.

A pro ty z vás, kteří nečetli loňský naprosto vyčerpávající článek o naší okružní plavbě po Středomoří, kde jsem odpověděla na všechny dotazy, které vás ohledně lodí zajímaly anebo mohly zajímat, tak mrkněte zde. I když je každá loď i trasa jiná, základní informace zůstavají neměnné. Stejně tak cestovka PT Tours, na kterou se dá ve všech směrech spolehnout a taky lodní společnost MSC Cruises, díky které můžeme každý rok zažívat ty nejlepší okamžiky.

I když je na začátku léta to největší vedro, nedáme si pokoj a pokaždé ty prázdniny chceme odstartovat něčím velkým. Něco mi říká, že příští rok to nebude jinak a už teď se zase poohlížíme po další dovolené. Vyhraje opět nová loď, na které jsme nebyli, ale přístavy nám věrně známé anebo nějaká starší, co se plaví okolo řeckých ostrovů? Uvidíme.

dovolená s dětmi, okružní plavba, výletní loď, MSC Seaview, PT Tours, MSC Cruises, zaoceánská loď, Středomoří, infinity bridge

Přesto, že je venku teď pořád tak nějak podivně, výletujeme dál a sbíráme nové a nezapomenutelné zážitky.

Jedním z nich byla projížďka parní lokomotivou. Které dítě by nemilovalo vláčky? Kolešovka jezdí každou sobotu, takže do konce léta můžete stihnout ještě tři jízdy. Vlak vyjíždí z Lužné u Rakovníka směrem Kolešovice. V zastávce Kněževes si můžete udělat prohlídku historických vozidel a třeba po cestě zpět se občerstvit v jídelním voze, což je samo o sobě zážitkem.

Dalším takovým byl výlet na Farmapark Soběhrdy. Je to kousek za Prahou, ale přišlo mi, že snad ani nejsem v Česku. Krásné, čisté, udržované a vy víte, že já nejsem zrovna outdoorový typ. Tam by se to dalo projít i na podpatcích. Takže za mě paráda! Chodníčky, lavičky, přitom všude okolo vás příroda a plno zvířátek. To byl hlavní cíl návštěvy. Krmit zvířata. Nejen kozy, ale i velbloudy nebo pštrosa. V parku ovšem najdete i spoustu zajímavých atrakcí. Jezdili jsme na plovoucích kruzích po rybníce, skákali na nafukovacích trampolínách a na závěr Zolinko řádil na traktůrcích na místím hřišti. Nestihli jsme Jeepy ani vláček, a tak máme pádný důvod, proč se tam brzy vrátit. Navíc mi zbyly dva žetony.

Do konce prázdnin se ještě chystáme do zábavního parku Heroland u Kutné Hory. Ze zvířat mají pouze jízdy na koních, ale zato hromadu dětských atrakcí.

Další tipy, jak zabavit děti v létě, najdete v tomto článku.

dovolená s dětmi, kam na výlet s dětmi, Kolešovka, parní lokomotiva, železnice

Poslední dobou dělám často zeleninové placky. Je to naprosto vděčné jídlo na výlety. Zkuste třeba trochu netradiční recept na cuketové placky s olivami anebo klasiku v podobě květákových placek. Pro další inspiraci na svačinky nemusíte chodit daleko, stačí mrknout na tento článek. Anebo zbystřit, protože pro vás něco chystám.

Pokud sem pravidelně chodíte, tak víte, že ráda vařím, zajímám se o zdravý životní styl, píšu, fotím, a tak když mě jednoho dne oslovila parta mladých lidí z projektu Fitrecepty, začali jsme okamžitě vymýšlet, jak propojit naše nadšení ohledně zdravé stravy, dobrého jídla a všeho, co k tomu patří. Stejně jako já, tak i oni usilují o to, aby jejich recepty byly zdravé, rychlé a jednoduché a ze snadno dostupných surovin. Nezapomínají ani na děti a taky jejich mámy, které jsou věčně v jednom kole a ze všeho nejvíc potřebují energii. Mám doma všechny jejich kuchařky a obzvlášť ráda mám tu poslední. Jíme zdravě ve městě i na venkověVětšinou si koupím kuchařku a vařím z ní tak jedno až dvě jídla, ale tahle je jiná. Kdo ji má doma, dá mi určitě za pravdu. Baví mě číst si ty příběhy, jen tak v ní listovat, mojí oblíbenou kapitolou jsou Rychlovky do krabičky nebo Posezení s přáteli.

A teď k tomu překvapení. Jak už možná tušíte, poklad si nenechám jen pro sebe. Mám pro vás dva dárkové boxy, které obsahují všechny tři kuchařky. Čtenáři, kteří odebírají blog emailem, se mohou těšit na speciální recepty a taky se už chystá další, v pořádí čtvrtá kuchařka a bude toho mnohem víc. Sledujte nás a nenechte si na konci prázdnin ujít soutěž, která bude probíhat tady na blogu i na sociálních sítích.

ODEBÍREJTE BLOG EMAILEM


Mějte se krásně, užívejte zbytek léta a brzy na počtenou.

Vaše Žanet

One thought on “Červencové a srpnové radosti | Dovolená na MSC Seaview a tipy na výlety

  1. Kackakocka

    Já si letos s rodinou užila krásné léto v Čr. Každoročně jezdíme k moři, tak jsme letos udělali změnu. Jsem z Prahy, tak jsem chtěla trošku lépe poznat Moravu. Hledala jsem nějaké ubytovaní v oblasti Pavlov. Zadávala jsem do vyhledávače „Ubytování Pavlov“ a našlo mi to tento krásný penzion: https://www.pensionflorian.cz/. Strávila jsem tam s rodinou krásný týden. Moc jsme si to všichni užili!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *