Každý den zkouším a vymýšlím, co nového bych uvařila, aby to ten náš malý gurmán snědl. Je toho žalostně málo, ale nějaké pokroky přeci jen dělá. Už dávám dohromady pár receptů, o které se snad brzy podělím. Hold si navykl na skleničky a domácí stravu zatím stále odmítá. Respektive tu miminkovskou, protože posledně se mi v Hanabi sápal po polévce miso a já se pak celé odpoledne modlila, aby neměl žlučníkový záchvat. Jak víte z minulých článků, jsem velký fanoušek příkrmů BabyBio, ale nebráním se novinkám a občas sáhnu i po jiných značkách. Nedávno jsem objevila příkrmy Rudolfs, které Vám chci blíže představit.
První seznámení proběhlo na Feedo.cz, kde je měli zalistované v novinkách a okamžitě mě upoutal jejich design. Pátrala jsem po původu, jestli to není jen hezká sklenička. Ale není. Jedná se o značku prémiových organických dětských výživ od lotyšského výrobce Lat Eko Food Ltd. Jsou 100% přírodní, bez přísad a přidaného cukru, což je pro mě velmi důležité. Samozřejmě doporučuji vždy číst složení. Stalo se mi, že jsem jednou kupovala meruňkovou přesnídávku Hipp, u které bych čekala, že bude mít 100% ovoce, když byla navíc určena pro 4. měsíční mimino, ale meruněk tam bylo jen 41% a zbytek tvořila nějaká zahušťovadla a cukry. Byla jsem fakt v šoku. Od té doby pečlivě studuji každou skleničku.
Díky spolupráci s Feedo.cz, jsem od značky Rudolfs vyzkoušela více různých druhů. Sama jsem si totiž nejprve koupila jen pár skleniček, protože jsem nevěděla, jak malému budou chutnat. Takhle jsem měla možnost otestovat i takové, které bych normálně nekupovala. Značka Rudolfs nabízí jak klasické masovo-zeleninové příkrmy, tak ovocné přesnídávky a také ty se sušenkami, což moc často nevidím. V nabídce jsou i ovocné nápoje.
Hodně pracují s dýní a zajímavě ji kombinují. Najdete ji v nápoji spolu s rakytníkem a mangem anebo v přesnídávce s mangem a jogurtem. Co jsem u jiných značek neviděla, jsou různé rýžové kaše s ovocem. Pokud hledáte nějaké neobyčejné příkrmy na zpestření, s Rudolfs určitě nesáhnete vedle. Důležité je dítěti stále nabízet kvalitní čerstvé suroviny a vařit doma ze skutečných potravin. Přesto jsem za ty skleničky někdy ráda.
Za mě rozhodně vedou ty sušenkové. Kvůli cukrům je však zařazuji do jídelníčku jen výjimečně. Například hruškovo-švestkové pyré nebo jablečno-jahodové se smetanou. Už po otevření se line vůně čerstvých máslových sušenek a já mám co dělat, abych neujídala. Mám ráda ty od BabyBio, ale tam je nevýhoda, že mají malinké balení a Zolinko se pak dožaduje přídavku a nejraději by snědl skleničky dvě, což pochopitelně dost leze do peněž. Jsem ráda, že tohle balení je větší, má 190 g, chuťově mi přijdou velmi podobné, takže tady je volba jasná.
Z masovo-zeleninových doporučuji pyré s těstovinami a kuřecím masem. Obecně, co obsahuje kuře, tak mi malý baští s radostí. Ve skleničce je sice jen 8% kuřete a výrobce uvádí i vodu, přesto mi konzistence přišla v pořádku. Těstoviny jsou tam na větší kousky, ale velmi dobře se dají i rozmačkat. Malý měl obecně s kousky ze začátku problém. Tento příkrm je vhodný od 8. měsíce věku.
Ovocné přesnídávky byly fajn, ale nemuseli by do nich dávat vodu a fruktózu. Co malý odmítal jíst, byly ty rýžové kaše (porridge) s dýní anebo ovocem. Je to škoda, protože zrovna ty mě zaujaly, nikde jinde jsem to neviděla, a chuťově byly dobré, jen je pravda, že trošku husté a zřejmě se mu hůř jedly. Zkoušela jsem je dávat s jogurtem, to si trošku dal, ale samotné je nechtěl. Co mě naopak mile překvapilo a co malému chutnalo, byla kombinace mango, dýně a jogurt. Já osobně dýni moc ráda nemám a do ochutnání jsem se trochu nutila, ale musím uznat, že to bylo vážně chutné. Zkusila jsem i sladké dýňové pyré, ale to bylo na můj vkus příšerně sladké, a i když to malý doslova hltal, znovu bych to nekoupila. Dýně tam bylo jen 70% a zbytek tvořila voda a fruktóza.
V neposlední řadě jsem zkusila 3 ovocné nápoje, ze kterých bych chuťově doporučila jablečno-hruškový. Balení je malinké, jen 190 ml, ale já všechny nápoje ředím vodou, takže měl lahvičku na dvakrát. Vzhledem k ceně je to zajímavé spíš jako doplněk, rozhodně by to nemohl pít denně. Nehledě na to, že ovocné šťávy by měly být do pitného režimu zařazeny spíš výjimečně. Mango-dýňovo-rakytníkový nápoj mě zaujal, malého už méně a moc se mu to pít nechtělo. Nejela mu ani kombinace jablka a lesních plodů.
Zaujaly Vás tyto příkrmy? Všechny zde uvedené druhy můžete najít tady. Měli jste už možnost nějaké vyzkoušet? Dejte mi vědět, které Vašim dětem chutnaly.
Sledujte můj blog i na Facebooku nebo Instagramu. Budete tak mít vždy přehled o nových příspěvcích.
Vaše Žanet