radosti, jaro

8 radostí, které mi vykouzlí úsměv na tváři

Kdybyste měli pocit, že je tu těch radostí poslední dobou nějak moc, tak to asi není jen pocit, ale já si nemůžu pomoct. S příchodem jara mě vždycky zaplaví taková energie a dobrá nálada. Mám prostě potřebu s vámi sdílet všechny moje aktuální myšlenky a ty se momentálně točí okolo úplných maličkostí, které mi v životě dělají radost. Je to samozřejmě klišé a všichni to ví, ale zdá se mi, že na to taky rychle každý zapomíná. Ať už vám dělá radost cokoliv, drobnosti jako jsou květy a čerstvá káva anebo něco většího, rodina a přátelé, udělejte si dneska takový svůj malý seznam. Co by tam bylo? Moje srdcové záležitosti jsou zde. 

Manžel

Nedávno jsem někde četla, že najít dobrého manžela (nebo vůbec nějakého) je jedna z největších výher, které nás v životě potkají. To mohu rozhodně potvrdit. Mám štěstí, že jsem takového našla. Vždy mě podrží a dá se na něj ve všem spolehnout. Lhala bych, kdybych napsala, že je vždy všechno zalité sluncem. Ano, i my se hádáme, většinou kvůli úklidu (on uklízí, já dělám nepořádek), ale pokaždé jsou to jen prkotiny, které se sice v tu chvíli prkotinami nezdají, ale naštěstí jsme nikdy nemuseli řešit zásadní životní otázky typu být či nebýt spolu. Vybrala jsem si dobře a měla bych si to připomínat častěji.

Zolinko

Někdy se jen tak zastavím a uvědomím si, že jsem vlastně máma. Koukám na něj z povzdálí, jak si třeba hraje a hned mi naskočí nablblý výraz. Dojímá mě každý jeho nový pokrok, jeho smích, to jak říká maminka a milion dalších věcí. Mateřství člověka změní. A ne málo, ale rozhodně bych řekla, že k lepšímu.

Jaro

Asi nikdy v životě jsem tak intenzivně neprožívala příchod jara. Možná je to i proto, že se Zolinko narodil na první jarní den. Vždycky jsem měla oblíbené léto, ale poslední dobou si daleko víc užívám rozkvetlé třešňové stromy v naší ulici, tu novou energii, která s jarem přichází, když není úplné vedro, ale zima už skončila. Prostě jaro je moje nejoblíbenější roční období, o tom žádná. Škoda, že to letos tak rychle odkvetlo.

Vůně kávy

Těším se na ni už večer, když jdu spát. Není to úchylný? Prosím, napište mi, že to máte podobně. Mám ale ráda jen tu moji z italské konvičky anebo z Costy malé latté s sebou (chutná mi víc z kelímku) posypané čokoládou a skořicí. Jiná káva mi moc nechutná. Ten pocit klidu, když si sednu s kávičkou na terasu a jen tak koukám do korun stromů, ten mám fakt ráda.

Sázení květin 

Miluju, když můžu vzít na začátku jara Obi útokem a pak celé odpoledne sázet kytky. Je to můj každoroční rituál a strašně se na to těším.

Plánování

Dovolených, brunchů s přáteli, sushi obídků s kamarádkami nebo večerů s manželem. Prostě čehokoliv, co si můžu poznamenat do diáře a na co se můžu těšit.

Čas jen pro mě

Spa, manikúra, pedikúra, kadeřnice, masáže, prostě všechno kde jsem jen já a je o mě pečováno. Mimochodem, nejlepší masáže dělá manžel, takže často nemusím chodit daleko. Ráda se ale taky jen tak vyvalím na gauč a hraju Plants vs. Zombies. Strašně mě to uklidňuje a totálně vypnu.

Víkendová rána

Když se můžu dospat a pak mě čeká obrovská snídaně, někdy skoro v poledne. Vajíčka na různé způsoby, oblíbené avokádo, zelenina, čerstvé pečivo anebo palačinky s Nutellou a ovocem. Mňam.

Mohla bych pokračovat dál, protože těch věcí, které mi vykouzlí úsměv na tváři je rozhodně víc, ale tohle jsou ty, co se mi vybaví vždycky jako první.

A jaké jsou ty vaše?

Vaše Žanet

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *