Mouk - Marc Boutavant, čteme dětem

Zolinkova knihovnička | Mouk – Marc Boutavant

Jmenuje se Mouk, v češtině se vyslovuje Muk, medvídek, který se rozhodl, že na kole procestuje celý svět. Možná ho znáte z televize. Jeho příběhy byly zpracovány jako mnohadílný animovaný seriál pro děti. Já ho poprvé viděla až v této krásné výpravné knížce, kterou Zolinkovi věnovala moje kamarádka k 1. narozeninám. Už dávno jsem vám o ní chtěla napsat a určitě jsem měla, protože dnes tu knihu jen tak neseženete. Prošla jsem celý internet a evidentně jediné místo, kde ji mají, je Amazon, tak pokud by vám nevadila v angličtině, lze ji objednat tady

Mouk, Marc Boutavant, čteme dětem

Textu tam zase tolik není, je hlavně obrázková a dává prostor k vytváření vlastních příběhů. Součástí knihy jsou také samolepky, které lze opakovaně přilepovat kamkoliv. Kniha je určena pro děti od 3 do 6 let, ale já jsem přesvědčená, že potěší i mladší čtenáře. My si hlavně prohlížíme obrázky a hledáme jednotlivé postavičky. Ptám se ho, kde jsou želvy nebo chobotničky, kolik je na stánce jízdních kol anebo kde je sushi. Celá knížka je trošku divočina, ale tak šílená, že si ji zamilujete.

Mouk -Marc Boutavant, čteme dětem

Mouk se rozloučí se svými kamarády a vyjíždí na cestu kolem světa. Zastavuje na místech se zvláštními jmény: Laponsko, ostrov Hydra nebo třeba Klokaní ostrov a samozřejmě tu potkává nové kamarády, kteří se na chvíli stávají součástí jeho příběhu.

Mouk, Marc Boutavant, čteme dětem

Mouk, Marc Boutavant, čteme dětem

Nenajdete zde všechny země a ani všechna fakta o těch pár zemích, které tu jsou, ale poznáte zajímavá místa a když knihou listujete po několikáté, všimnete si krásných detailů. Malá želvička okusující Oleandr a zvířátko, které ji napomíná, ať přestane, protože je jedovatý.

Mouk, Marc Boutavant, čteme dětem

Zolinko se může potrhat smíchy u stránky, kde se ptá jakési zvířátko toho druhého, jestli si dá mango. Fuj, osahané ani náhodou! 

Mouk, Marc Boutavant, čteme dětem

Skvělé je, že kniha má laminovaný papír, takže snadno odolá nášupům vášnivého čtenáře.

Přeji kopec zábavy při listování a mějte prima týden.

Vaše Žanet

3 thoughts on “Zolinkova knihovnička | Mouk – Marc Boutavant

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *