Lednové radosti

Tradiční malé i velké radosti, ale hlavně porce inspirace je opět tady. Chtěla bych, aby moje radostné články vycházely pravidelně, ideálně stále v neděle okolo dvacátého. Dnes mi to krásně vyšlo. Dvacátého se narodil Zolinko a ten je vždycky tou největší radostí. Tak proto toto oblíbené datum. Poslední dobou se zase strašně posunul a už před svátky z něj začaly padat zajímavé otázky. Na tuhle kapitolu jsem se těšila, ale děsila se jí zároveň. No a už je to tady. Denně vysvětluji, co je to práce, energie, volba, odkud teče voda, co je tráva a podobné věci, které jsou sice úplně běžné, ale zkuste to popsat tak, aby to pochopilo i malé dítě. Jeho slovní zásoba se dost rozrostla a přidal slova jako doufám, věřím, trápí mě, myslím si a mně to přijde aktuálně jako ta nejroztomilejší věc na světě

Tento týden jsem už cítila ve vzduchu jaro. V květinářství měli narcisky a vůbec si ho teď všemožně přivolávám, protože ač je to klišé všech klišé, neskutečně se letos těším. Stále doufám, že bude malý ještě v kočárku a nejspíš to bude naposledy, kdy si to pořádně užiju. Mám na mysli to kočárkování. Posledních pár dnů mě to počasí už dost štve. Nesnáším, když fouká silný vítr. Tak si dělám v hlavě aspoň pěkné plány na jaro a léto. Já hrozně ráda plánuju. Mám pocit, že je i vědecky dokázáno, že někdy stačí jen to těšení se na něco a plánování a okamžitě se cítíme líp. Teď je na to ideální doba. Nemáte-li jasno v tom, kam se v létě vydat, mohl by vás inspirovat článek o okružních plavbách, který zodpoví všechy vaše dotazy.

Pokud jste četli Prosincové radosti, tak víte, že jsem si letos žádná velká novoroční předsevzetí nedávala a mám jen jedno jediné. Přesto je pár věcí, které bych ráda v tomto roce vylepšila. Týkají se primárně mého zdraví. Je na čase posílit tyto 4 zdravé návyky.

zdravé návyky, jak posílit imunitu, zdravý životní styl, radosti, předsevzetí

Moje zdravé návyky

Dodržovat pitný režim

Hlavně ráno. Když spíme, ztratíme spoustu vody a ráno se vzbudíme dehydratovaní. Což vede k únavě, hladu, suché pokožce a tak dále. Zvláštní je, že i když toto dávno vím, není to tak dlouho, co jsem jen zapila ráno léky a pak do sebe hned nalila kávu, která mě ale vůbec nenakopla, naopak utlumila. Přes den to taky nebývala žádná sláva. Občas na to musím vyloženě myslet, ale je to o zvyku, jako ostatně všechno. Od té doby, co si dávám větší pozor, musím říct, že se cítím líp. Večer si už nachystám vodu do karafy, přihodím citron nebo okurku, dám do lednice a ráno už pro ni jen sáhnu a piju.

Zařadit pravidelný pohyb

Loni ke konci roku jsem začala s jógou, ale nenašla jsem to správné jógové studio. To se teď změnilo a dokonce jsem si pořídila permanentku. Dost mě to chytlo a věřím, že u toho vydržím. Občas si doma zacvičím podle Cassey Ho z Blogilates, ale s pravidelností mám zatím potíže.

Meditovat

Chtěla jsem to původně nazvat konečně odbourat stres, ale přišlo mi to málo vyspecifikované a zase by z toho nic nebylo. Stres mi fakt ubližuje. Je to rok od poslední operace, a že už jsem jich měla, a když se tak ohlédnu za uplynulým rokem, nezdá se mi, že bych v této věci udělala pokrok. Takže chci víc meditovat a souvisí to taky s tou jógou. Mimochodem, čtu novou knihu od Johna C. Parkina Do pr∗∗∗∗, berte život takový, jaký je. Jeho poslední kniha se mi líbila víc, ale tahle je taky vtipná.

Dostatek spánku

Tento bod zde mám, abych si na to neustále myslela, i když je jasné, že o jeho kvalitě a délce tu rozhoduje někdo jiný. Je ovšem jen a jen na mně, zda to zalomím rovnou se Zolinkem, nebo budu ještě do noci něco kutit. Ráda bych večer odbourala koukání do mobilu, protože mi to nedělá dobře psychicky ani fyzicky a před spaní zařadila trošku meditace. Občas totiž už ležím a ještě mi to šrotuje v hlavě a pak pochopitelně usnout ani nemůžu.

Má někdo z vás podobná předsevzetí, která zlepšují kvalitu života?

zdravé návyky, jak posílit imunitu, zdravý životní styl, radosti, předsevzetí, karafa na vodu, wmf karafa
Karafa na vodu WMF

Dále by vás mohlo zajímat, že jsem konečně napsala článek o tom, co si čteme pod peřinou, na který jste mnozí dost dlouho čekali. Rozhodně doporučuji. Je dost výživný. Příští článek už bude o slibovaném jídelníčku, respektive o Zolinkově cestě od příkrmů k domácí stravě. Fakt přísahám. Pokud to teda nebudou Únorové radosti. Poslední dobou mi malý odpoledne skoro nespí, takže volného času je žalostně málo.

Minulý měsíc jsem pálila novinku Love Letter od Meadows, za mě bezkonkurenčně nejlepší svíčky. Blíží se svátek svatého Valentýna, tak si udělejte radost. O příběhu svíček Meadows jsem psala zde.

Já raději vařím než peču, proto bych do valentýnské večeře zakomponovala spíš tuhle mňamku. A teď jsem to prozradila, tak budu muset vymyslet ještě něco jiného, ale vám jsem dala doufám zajímavý tip. I pro dětičky můžete takhle vykrajovat, třeba z batát a rozhodně to nemusí být zrovna na svátek zamilovaných.

Užijte si nejen Valentýna, ale i celý únor a brzy zase na počtenou.

Vaše Žanet

 

 

4 thoughts on “Lednové radosti

  1. Slovanská máma

    Jé, malý už pokládá otázky? Na toto období se také hrozně těším. Ten náš se také rozmluvil (konečně!) a padají z něj zajímavé hlášky, ale na otázky si budu muset ještě chvíli počkat. 🙂

    • Žanet | Heels and baby powder

      Začal před svátky a jeho první otázka byla: „Kde bydlí ta teta Terka?“ Seděli jsme u večeře a najednou se tak všichni zarazili a došlo nám, že se poprvé něco takhle zeptal. Předtím se ptal třeba kde je ten a ten, ale toto bylo jiný a od té doby jede. Celé dny pusu nezavře. On teda mluvil dost brzy, ale teď bych někdy i uvítala, kdyby byl chvíli potichu:)) Je to fakt sranda. Některým lidem to může připadat úplně normální, když se dítě zeptá „tati, jak to jde?“ nebo „mami, na co čekáš?“, ale když tohle začne z dítěte padat poprvé, je to fakt pecka. Snažím se si to všechno psát. Přeju, ať to taky brzy přijde, ať se pobavíte:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *