Meadows

Příběh vonných svíček MEADOWS a Valentýnská SOUTĚŽ

Miluju svíčky. Dokáží vykouzlit úžasnou atmosféru domova. To jejich jemné mihotavé světlo, při kterém se tak dobře relaxuje. Mysl se tak v mžiku ponoří do vůně, třeba čerstvě natrhaných růží a přenese vás do spanilé zahrady, ze které nebudete chtít odejít. Nebo vás zahalí do měkkého kašmíru a vy se oddáte čarovné dřevité vůni praskajícího krbu. Tohle všechno umí svíčky Meadows. Moje oblíbené, ručně vyráběné z těch nejkvalitnějších ingrediencí. Jejich zakladatelka je moje kamarádka, další z těch, které se nebály opustit slibně rozjetou kariéru, aby uskutečnily své sny. Svíčky Meadows mají svůj osobitý příběh, který vám chci dnes představit. Vlaďku jsem vyzpovídala a byla tak hodná, že mi pro vás jednu svíčku věnovala. 

Vlaďku znám již několik let a vím, že všechno, do čeho se pustí, dělá s láskou a maximálním nasazením. Svíčky hrály v jejím životě velkou roli už odjakživa. Její maminka uměla doma vykouzlit pohádkovou atmosféru, ale co jí vždycky vadilo, bylo ostré světlo zářivek, které k tomu nepatřilo. Má ráda, když si doma rozsvítí různě nastavená světla, lampičky a svíčky. Právě láska ke svíčkám jí přivedla na nápad pustit se do jejich výroby. Měla úspěšnou kariéru. Pracovala jako ředitelka Nadace Srdce na dlani. Po narození syna Tobiáše se rozhodla věnovat primárně rodině a práci si zorganizovat tak, aby byla v rozhodování a prioritách naprosto svobodná. To je myslím vždy ten největší hnací motor. Naše děti.

Vladimíra Fremuthová

Značku Meadows uvedla na trh v roce 2012. V prémiovém segmentu v ČR byla jedinou konkurencí značka Diptyque, kterou prodával Concept store na Pařížské. Vlaďka chtěla vytvořit něco českého, ale zároveň mít jen ty nejlepší materiály a suroviny. A tak ze zahraničí pochází to, co český trh nenabízí. Kvalitní knoty a eko sójové vosky vozí z Anglie a prvotřídní parfemace zase z Francie.

Jaká byla cesta k založení značky Meadows? 

Poprvé jsem se setkala s exkluzivními svíčkami po revoluci v Paříži a byla jsem naprosto uchvácena tím, že se nejedná jenom o vůni, ale i o kvalitní vosk, sklo a nádherné obaly. Moje pracovní kariéra mi byla velkým pomocníkem při rozjezdu podnikání. Pracovala jsem léta v reklamní agentuře a pak v marketingu společnosti Wella, takže jsem měla k vůním a krásným obalům hodně blízko. Myslím, že hodně lidí sní o tom, začít podnikat a i já jsem o této změně dlouho přemýšlela. Všechny nápady se mi točily kolem mé vášně designu a skla, a tak finální nápad uzrál relativně rychle. 

IMG_7931

Bylo složité najít ty správné dodavatele? 

Začátky byly během na dlouhou trať. Dva roky trvalo jen hledání kvalitního dodavatele a testování. Když jsem objížděla sklárny, čekala jsem otevřenou náruč. Chtěla jsem jim dát přece práci, ale o malou zakázku nikdo nestál. Navíc mě zrazovali, že jsem holka bláznivá, že drahé svíčky nikdo kupovat nebude. Nenechala jsem se odradit a ze svých představ jsem nehodlala slevit. Záleželo mi na každém detailu. Chtěla jsem svíčku, která dohoří až do konce, ne takovou, kde polovina vosku zůstane.

IMG_7881

Tobík sice nebyl miminko, ale bylo náročné skloubit mateřství a podnikání? 

Pracovala jsem téměř celou mateřskou. Od osmého měsíce jsem se vrátila nazpět do nadace, sice jen na poloviční úvazek, ale kontakt s prací jsem nikdy neztratila. V začátku rozjezdu firmy chodil Tobík již do školy a tak měl den řád. Mohla jsem několik hodin denně pracovat. Nikdy jsem vlastně neměla pocit, že pracuji, že musím něco obětovat na úkor volného času nebo rodiny. Svíčky jsou moje vášeň, součást nejen mé osoby, ale i celé rodiny. Náročné obdobé je každoročně kolem Vánoc. Každá chceme doma vykouzlit tu pravou předvánoční atmosféru, mít vše nazdobené a připravené. Pracovně je však toto období pro mě to nejnáročnější a tak jsem se smířila s tím, že musím někde ubrat a nelpět na věcech, které nezměním či nestihnu. Vždy to u nás ale krásně voní.

IMG_7970

Máš nějakou radu pro ty, kteří se chtějí pustit do něčeho vlastního? 

Asi nedat na rady ostatních. Každý nápad je jedinečný, potřebuje jiný čas, jiné finance. Musíte být sami k sobě v rozhodnutích nejkritičtější. Pokud se rozhodnete pro vlastní podnikání, uvědomte si, že je to běh na dlouhou trať a že se mohou první výsledky objevit až po delší době. Začnete s něčím, do čeho vkládáte své jméno, nemáte zde 3 měsíční zkušební lhůtu. Mělo by to být třeba na celý život. Alespoň tak to cítím já u své značky. V podnikání máte obrovský potenciál seberealizace. Zvolte si tedy obor, který vás baví a naplňuje.

Jaká svíčka je Tvá nejoblíbenější? 

Mám velmi ráda Mystic Cashmere. Když svíčky vyrábím, tak je mým favoritem jednoznačně Ambrosia Allure. Pro toto období před příchodem jara náš domov často voní Rose Desire. Za okny může být sněhová vánice, ale vy se s touto svíčkou přenesete do rozkvetlé zahrady, ze které se vám nebude chtít odejít.

Blíží se Valentýn a vy máte příležitost potěšit se krásnou svíčkou a udělat si doma tu správnou atmosféru. Ve hře je svíčka dle vašeho výběru. 

Co musíte udělat? Podmínky jsou jednoduché.

 1. Podívejte se na stránky www.meadows.cz a vyberte si svíčku, která by se vám líbila. Vybírat můžete z produktů Meadows Chic a Meadows Classic.
 2. Svůj výběr (zkopírovaný link nebo název svíčky) vložte do komentáře pod tento článek. Můžete připsat, jak se vám článek líbil nebo jak nejraději relaxujete.
 3. Odebírejte blog e-mailem. K odběru se přihlásíte po zadání vaší emailové adresy. Tu vyplníte na hlavní stránce v pravém sloupci pod odkazem na archiv.
 4. Dejte like stránce Meadows na Facebooku zde a také na Instagramu zde (pokud ho máte, pokud ne, není podmínkou).
 5. Kdo bude příspěvek sdílet z Facebookové stránky Heels and baby powder, bude do soutěže zařazen 2x.

Soutěž potrvá do úterý 7. 2. 2017 do půlnoci. Poté vylosuji jednoho výherce, kterého oznámím zde na blogu. Přeji hodně štěstí!

Vaše Žanet

 

 

57 thoughts on “Příběh vonných svíček MEADOWS a Valentýnská SOUTĚŽ

 1. Tereza

  Clanek se mi moc libil. Ja vzdy ocenim, kdyz jsi jde nekdo za svym svem a vytvari a dela neco co ma smysl a co ho bavi. Svicky miluji, nejvic me oslovila svicka LIBERTINE SPIRIT.

 2. Pavlina Burkova

  Jsem obrovský svíčkomil 😉 Meadows patří mezi mé top. Zbožňuji je o to více, že jsou naše a české 🙂 Vlaďce moc fandím. A Volim Mystic Cashmere. Pavli

 3. Lenka Š.

  Článek se mi moc líbil. Nedávno jsem četla rozhovor s paní Vlaďkou i v časopise a moc mě její příběh zaujal. Svíčky miluji a pravidelně pálím a tyto značky Meadows jsou opravdu překrásné. Pročítala jsem si složení jednotlivých vůní a hrozně ráda bych je očichala všechny 🙂 Všechny mě něčím zaujaly. Lákají mě i těžké dřevité vůně, ale nejvíc bych si přála asi jemnou vůni Mystic Cashmere
  http://www.meadows.cz/detail.php?p=mystic-cashmere
  Přeji krásný den

 4. Lucie

  Svíčky Meadows jsou top mezi svíčkami. Nádherné vune a skleněné obaly. Můj favorit je Rose Desire. Přeji hodně úspěchů Vladce! Lucie

   • Lucie

    Na fb a instragramu Meadows sleduji uz delší dobu a k odběru blogu mailem jsem se přihlásila hned jak jsem napsala komentář. Tak snad vse splňuji. Hezký večer. Lucie

     • Lucie

      Máte pravdu Zany, ted jsem potvrdila Link v mailu. Děkuji za upozorneni 😉 Lucie

 5. Peťule

  moje favoritka je http://www.meadows.cz/detail.php?p=golden-grace

  článek je velmi pěkný, je z něj cítit, že Vaší kamarádce opravdu fandíte, což i já. Přeji, ať se svíčkám daří. Jsou nádherné a je to věc, která se vždycky hodí. Tento typ relaxace mám totiž také nejraději – příjemně voňavé, útulné, se sklenkou dobrého vína nebo hrnkem čaje. Svíčku Meadows ještě nemám, ale chystám se na ní. Akorát se bojím, že se z toho pak stane závislost a co na to pak má peněženka 🙂

  • Žanet | Heels and baby powder

   Děkuji za účast v soutěži. Andrejko, aby si mohla být zařazena do slosování, je nutné dodržet podmínky soutěže – odebírat blog e-mailem a dát like stránce Meadows na Facebooku a Instagramu. Podmínky jsou pro všechny stejné.

   Hodně štěstí!

  • Žanet | Heels and baby powder

   Děkuji za účast v soutěži. Odkaz nemusí být, stačí název svíčky. Abyste však mohla být zařazena do slosování, je nutné dodržet podmínky soutěže – odebírat blog e-mailem a dát like stránce Meadows na Facebooku a Instagramu.

  • Žanet | Heels and baby powder

   Děkuji Nikol. Zrovna před chvílí jsem si tak říkala, že co když někdo Instagram nemá. Samozřejmě diskriminace to nebude. Pro jistotu to upravím v článku, že buď tak nebo tak. Za odběr e-mailem děkuji, vím o tom a eviduji to:)

   Přeji hodně štěstí!

  • Žanet | Heels and baby powder

   Děkuji za účast v soutěži. Jen připomínám, že je potřeba email potvrdit, aby byla registrace k odběru platná. Prosím, zkontrolujte si pro jistotu emailovou schránku.

   Vůně Vesper je dobrá volba, jedna z mých oblíbených. V případě výhry rozdáváme svíčku ve velikosti 260 g, tedy ty středně velké. Věřím, že i tak by Vás svíčka potěšila.

   Díky a přeji hodně štěstí!

 6. Michelle

  Teď v zimě nejraději relaxuji pří čtení nějaké dobré knížky s horkou čokoládou u hořícího krbu. A k tomu si vždy zapálím oblíbenou svíčku, která mi připomíná léto.
  Vybrala jsem si Shadow Dance, protože ten popis vůně mi zní naprosto dokonale 🙂

 7. kusanec | baby blog

  Tyhle svíčky bych tak ráda vyzkoušela! Až zas začnu pracovat, nějakou si musím pořídit. Pro teď zkouším štěstí u tebe – s jarem bych si nechala líbit tu AMBROSIA
  ALLURE, ale hodě jí šlape na paty ROSE DESIRE. Podmínky splněny, odběr potvrzen, na FB nasdílím, tak mi jen zbývá držet si palce… Díky za soutěž i za zajímavý rozhovor! Radka / kusanec.cz(at)gmail.com

 8. Veronika Muniková

  Ahoj…

  Tak tomu rikam soutez s velkym S…

  Takze nejdriv odkaz:
  http://www.meadows.cz/detail.php?p=vesper-glow_maxi
  Velmi se mi libi i ten boxik, ve kterem je svicka umistena, hned bych ho po vypaleni vyuzila jako dekoraci.

  Vzhledem k tomu, ze uz jsem po teto znacce pokukovala, tak ji okrajove znam..
  Ovsem musim rici, ze pan domaci mi velmi rychle zatrhnul takto drahe svicky..
  Jeste povolil YC, ale uz i to se mu zda drahe..

  Jeste ted si pamatuji, jak jsem si z nejakeho casopisu opisovala nazev techto svicek, abych na to koukla… Uz ani nevim co to bylo za za casopis…Ale byla tam nejaka zminka..

  Clanek se mi velmi libi.. Clovek si rad precte nazory ostatnich, ale co se tyka oblibene vune, tak si zase rikam 100 lidi, 100 chuti…
  Kazdopadne ja sama mam rada velmi aromaticke vune a kdyz je co nejvic korenena, tim lepe pro me..
  Proto bych rada vyzkousela intenzitu vune, treba bych toho skrblika obmekcila..

  V podstate ted mi doma hori svicka s typicky vanocni vuni.. jablko-skorice (tuhle vuni miluji cely rok – jak v lete, tak v zime )… A jeste mam zapalene cajovky ve svicnu…
  Tohle je pro me klasicka odpocinkova nedele a pri tak nepeknem pocasi se nam stejne nechce nic delat…
  Ja teda mam nedeli ve znameni relaxu a pece o sebe, takze nejake kosmeticke procedury uz mam za sebou a nektere jeste pred sebou..
  Musim rici, ze i kdyz jdu na kosmetiku, svicka hori i tam..
  A myslim si, ze kdybych mohla, tak si zapalim svicku i v praci, Ale to nesmim…

  Priznavam bez muceni, ze svickama ja jsem vyhlasena a na kazde narozeniny, svatek, Vanoce dostanu jak od holek z prace, tak i od pana domaciho neco vonaveho…
  Podle me svicky vytvari to co ma kazdy rad.. Vuni domova…

  No rekla bych, ze uz bylo dost tohoto meho vasneni, dam prostotr i ostatnim…
  Taky bych mohla napsat celou diplomku o svickach 😀

  Veronika
  PS: podminky mam snad splnene vsechny, az na Instagram, ten nemam…

  • Žanet | Heels and baby powder

   Děkuji Veroniko za vyčerpávající komentář:) Já snad neznám nikoho, kdo by neměl rád svíčky. To prostě k atmosféře domova patří.
   Vůně Vesper je určitě dobrá volba, je příjemně parfémovaná a voní i mužům, takže pokud se na Vás usměje štěstí, doma zabodujete.
   Jen připomínám, že rozdáváme svíčku klasické velikosti 260 g. V případně výhry tedy nebuďte zklamaná, že by to nebyla maxi verze.

   Děkujeme za pochopení a přeji hodně štěstí!

 9. Háňa Dlouhá

  nejvíce mne zaujala svíčka Mystic Cashmere
  já relaxuji kdykoliv kdy mi usne dítě 🙂
  doufám že jsem se správně přihlásila k odběru…nějak mě tam pořád upozorňovalo zabezpečení

 10. Dominika Zárubová

  Přiznám se, že o těchto svíčkách jsem se poprvé dočetla až zde na blogu a jsem jimi naprosto uchvácena! Můj pokoj je plný vonných svíček a je to taková moje lehká závislost. A obdivuji zakladatelku, že se nenechala odradit a šla si za svým snem, nebo lépe řečeno, za svou vysněnou svíčkou. Můj favorit je http://www.meadows.cz/detail.php?p=golden-grace
  Zároveň děkuji za možnost zúčastnit se soutěže, všechny podmínky by měly být dodrženy. Přeji jen úspěchy Vám s blogem a paní Vlaďce s prodejem svíček. ❤

 11. Žanet | Heels and baby powder

  x x x VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE x x x

  Hezký večer, určitě už netrpělivě čekáte na oznámení výherce.
  Nejraději bych obdarovala všechny, ale musela jsem vylosovat jen jednu z Vás a tou je DOMINIKA ZÁRUBOVÁ.

  Moc Vám gratuluji a budu Vás kontaktovat emailem.
  Na video z losování se můžete podívat u mě na Facebooku a Instastories.
  Všem ostatním moc děkuji za účast v soutěži.

  Vaše Žanet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *