Nákupy v Ingolstadt Village

Nedávno jsem měla víkend celý jen a jen pro sebe. Kluci odjeli už v pátek k rodině na Slovensko a já si mohla po dlouhé době dopřát zasloužený relax. Potřebovala jsem vypnout, přeladit na jinou vlnu a užít si to také mimo domov. Delší dobu jsme s kamarádkou plánovaly, že se vypravíme někam na nákupy a já nikdy nebyla v Ingolstadtu a docela mě to tam lákalo. Manžela bych tam nedostala, protože to prostě není Metzingen, a já na rozdíl od něj občas nakupuji i v jiných obchodech než jen u Bosse. Kdo by se tam rád podíval, ale neví co má čekat, tak čtěte dál, trošku vás provedu. 

IMG_5461

Ingolstadt Village je outlet, který se nachází asi 40 km od Mnichova a 50 km od Norimberku. Z Prahy to není daleko. Výhodou je neomezená rychlost na německých dálnicích, takže my to zvládly za dvě a půl hodinky. Parkovacích míst je tam požehnaně, když přijedete ráno, klidně chytnete i místo u vchodu. Nejprve jsme zamířily na kávičku s výborným dortíkem a avokádovým sendvičem do Coffee Fellows. Klidně bych tam mohla sedět hodiny a hodiny, ale nebyl čas ztrácet čas.

IMG_5504IMG_5445

Nákupní strategii jsme nemusely dlouho řešit, protože outlet není tak veliký a je řešený do písmene U, takže nemůžete minout žádný obchod. Je tam asi 110 butiků, mezi kterými najdete jak luxusní značky, jako například Tod’s, Jimmy Choo nebo Gucci, tak i ty levnější, třeba Hallhuber, Tommy Hilfiger nebo Calvin Klein Jeans. Na své si přijdou i milovníci bláznivé módy Desigual nebo sportovní nadšenci. Velmi mě zaujalo, že tam jsou obchody L’Occitane a Rituals, které jsem v outletech zatím neviděla. V L’Occitane mají ceny poměrně výhodné, ale třeba jeden krém na ruce vám neprodají. Mají různě nastavené balíčky a musíte si koupit nejméně tři.

IMG_5456

Nechyběl tam ani Hugo Boss. Rozlohou byl asi podobný jako ten v Parndorfu anebo v Praze, ale s Metzingenem se to samozřejmě srovnávat nedá. Kdo neví, na co se tu stále odkazuji, tak zde je jeden starší článek. I tak jsem z něj neodcházela s prázdnou a svůj šatník obohatila o další bílý top. Těch není nikdy dost. Seznam obchodů si můžete prohlédnout zde.

Mile mě překvapilo prostředí celého komplexu. Trochu jsem se bála, že to bude vypadat jako v Parndorfu, který fakt nemusím. Sice je zde také jeden obchod vedle druhého, ale celé to tam na mě působilo takovým klidným dojmem. Nejvíc se mi líbily ty stánky s tulipány.

IMG_5431

Přestože byla sobota, nikdo se nikam nehnal, neměla jsem pocit, že to nestihnu obejít, i když jsem si původně naplánovala, že vlezu minimálně do třiceti obchodů. Jen tak ze zvědavosti. Jinak se totiž držím svých značek a těch je jen pár. Obchody jsou zde většinou dost maličké, takže neočekávejte moc velký výběr. Aspoň se nemusíte bát, že byste se nějak rozšoupli a nevěděli co dřív koupit. To tady opravdu nehrozí.

IMG_5433

Dost mě zklamala místní restaurace. Je tam jediná, takže pokud chcete teplé jídlo, nemáte moc na výběr. Je to takový ten typ hospody, kde je asi ok dát si řízek se salátem, ale do těstovin se tam fakt nepouštějte.

Rozhodně jsem ale výletu nelitovala, odvezla si pár kousků pro sebe i malého a hlavně jsem měla radost, že jsem mohla strávit prima den jen v dámské společnosti, povídáním o všem možném jen ne o dětech a na chvíli zapomenout na ten kolotoč, který doma zažívám. Určitě se tam jednou vrátím.

IMG_5508

Mám tu někoho, kdo tam byl? Jak se vám tam líbilo? A jaké jsou vaše oblíbené nákupní destinace?

Sledujte můj blog i na Facebooku nebo Instagramu. Budete tak mít vždy přehled o nových příspěvcích.

Vaše Žanet

 


2 thoughts on “Nákupy v Ingolstadt Village

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *